У французькій церкві Сен-Етьєн під час Пальмової неділі вшанували жертв нещодавнього теракту

У неділю 25 березня 2018 року, у південно-французькому місті Треб під час святкування Пальмової неділі напередодні Великодня, місцева католицька парафія Сен-Етьєн вшанувала пам’ять жертв скоєного нового терористичного акту. Як повідомляє французька телекомпанія  «BFM TV», у п’ятницю 23 березня 2018 року, напередодні підготовки до недільного святкування, французький терорист марокканського походження Редуан Лакдім здійснив розбійницький напад на один з автомобілів з метою викрадення. Французькі ЗМІ зазначають, що водій автомобіля після численних поранень перебуває у важкому стані в  шпиталі; пасажир, що перебував поруч – загинув.  Другий напад пана Лакдіма пов’язаний зі стріляниною по тренувальному таборі французьких спецназівців, що перебували поруч. Третій – найзапекліший і найбрутальніший акт тероризму – захоплення супермаркету, тримаючи цивільних громадян в заручниках.

В результаті офіцер Арно Бельтрам, що брав участь в антитерористичній операції здійснивши обмін самого себе на одного з жертв терору, трагічно загинув і ще 15 чоловік постраждали, потребуючи нині медичної допомоги. Самого ж Редуана Лакдіма ліквідовано в ході проведення антитерористичної спецоперації.

Траурну месу за загиблими відслужив єпископ Каркасонський і Нарбонський Алан Плані, який під час проповіді зауважив, що «в цей важкий час весь світ повинен згуртуватися проти існуючої загрози».

Священнослужитель  мав нагоду з особливим змістом звернувся до мусульманської громади міста зазначивши, що їх присутність яскраво свідкуватиме про те, що «зло ніколи не переможе».

У зв’язку з траурними заходами мерія попіклувалась щодо організації особливих заходів безпеки і посилила охорону корпусної частини кафедрального собору.  Наразі, як зазначає «BFM TV», на будівлі мерії в жалобний день  опублікували плакат з написом: «Стоп – насильству! Стоп! Стоп! ». Очікується, що жалобна церемонія пройде на території історичного Будинку Інвалідів у французькій столиці.

Нагадаємо, що в суботу 24 березня 2018 року  став відомим факт, після проведення обшуку будівлі, в якому проживав Редуан Лакдім. В ході проведення обшуку французькими слідчими, була знайдена рукописна книга, в якій зберігалась конфіденційна інформація щодо причетності до «Ісламської держави».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.