У Франції обговорили давньоруське чернецтво і більше дізнались про православ’я

У французькій столиці  з нагоди присвяченій Тижню християнській єдності в приміщенні Міжнародного Інституту Афонської спадщини відбувся тематичний культурно-просвітницький захід присвячений давньоруському чернецтву на Афоні.

За повідомленням офіційного інформресурсу Української Православної Церкви, близько 170 представників взяли участь у тематичному вечорі, який об’єднав духовні розвідки та насичену православну спадщину, в якій викристалізувалась проблема взаємозв’язків чернечого життя Київської Русі та Афону.

Серед делегації почесними гостями мали нагоду побувати викладачі університету Сорбону, представники духовенства, різноманітних церковних та наукових інституцій.

Родзинкою тематичної зустрічі стала відкрита лекція директора Міжнародного Інституту афонської спадщини Сергія Шумила, який звернув увагу на творчий шлях та духовні звершення афонського ченця преп. Паїсія Величковського. Своїми враженнями поділився також Жером Боскоул, вікарій архієпископа Парижу Римо-католицької церкви і висловив свої сподівання на побудову комунікативного простору не лише між минулою духовною спадщину, але й на розвиток християнства у майбутньому.

В рамках Тижня християнської єдності, який включає в себе різноманітні підходи до подальшої екуменічної співпраці, за активною участю Інститут афонської спадщини, організатори зустрічі змогли ознайомитись з чималою джерельною базою бібліотеки візантійських досліджень, що у Парижі. Представлені численні фотокопії стародавніх афонських актів свідчать про духовні взаємозв’язки з християнською церквою Київської Русі. За словами керівника науково-дослідного проекту «Архіви Афона», професора Олів’є Делуї, існує перспектива подальшої співпраці як з організаторами Інстиуту спадщини Афону так і з дирекцією журналу присвяченому візантійським науковим розвідкам.

Організатори зустрічі переконують, що захід не лише має на меті дізнатись більше про одну з ранніх форм української державності, Київської Русі, але й допомогти більше зрозуміти сутність православного віросповідання, а також його цінну духовну та культурну спадщину в системі координат інших християнських конфесій.

Нагадаємо, що вищезгаданий захід відбувся в Парижі з 27 по 29 січня 2018 року.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.