Свідки Єгови відзначатимуть Спомин смерті Христа в останній день березня

Міжнародне релігійне товариство Вартової Башти і трактатів «Свідки Єгови» відзначать одну з найважливіших подій духовного життя конфесії. Щорічно віряни релігійної спільноти у всьому світі відзначають «Господню вечерю», у якій згадується подія Христових страждань та смерті як викупна жертва за усі гріхи людства. На думку Свідків, така подія є урочистістю, яку запровадив сам Ісус Христос у надвечір’я іудейської Пасхи.

Головний посібник Свідків Єгови «Чого насправді вчить Біблія» пояснює, що день Спомину повинен синхронізуватись з 14 днем єврейського місяця нісана і відзначатись лише щорічно.

Послідовники віровчення Свідків Єгови твердо переконані, що свята – лише божественна прерогатива, у якій заради чистоти поклоніння Богові не повинно залишатись місце людським уявленням, домішкам нехристиянських традицій та культових елементів. Традиційний комплекс християнських календарних літургічних свят на кшталт Різдва, Пасхи, Трійці, Богоявлення відкидається, оскільки у Біблії, збірнику єврейських та християнських писань не підтверджується постанова їх святкувати; до того ж, як переконані послідовники Свідків, чимало елементів сучасних християнських свят тісно синкретизувались з язичницькими положеннями.  Одна єдина постанова, яку заповідав святкувати Христос – лише день його смерті. Це одна із ключових підстав, у зв’язку з чим Свідки Єгови проводять проповідницьку кампанію по всьому світі запрошуючи на подію Спомину.

img-1

Місце проведення урочистості традиційно не визначено в конкретних культових спорудах.  Однак, залежно від місцевості, місце зустрічі може бути репрезентоване Залами Царства, – релігійними спорудами Свідків, а також актовими залами, офісними приміщеннями, урочистими палацами.

Відзначення Спомину відрізняється від традиційної християнської євхаристії. Свідки не вірять в буквальне перевтілення хліба і вина у тіло та кров Христові, оскільки сприймають їх зміст лише символічно. Під час зустрічі у скляних бокалах міститься вино як символ крові Христової; і прісних хліб як символ тіла. Квашений хліб на Спомині не використовується, оскільки квашене – символ гріховності. Більшість Свідків Єгови на Спомині не вживають жодних символів, оскільки вірують, що право на вживання хліба і вина надане лише обраним, – з ким укладена угода про царство («Новий заповіт»). Особи, що мають право вживати символи, згідно з положенням віровчення Свідків Єгови –  клас «144 тисячі» помазаників, що царюватимуть з Христом на небі; решту людства – проживатимуть вічно на райській землі, що бере свій початок з Едемського саду.

На подію Спомину, що матиме місце і серед українських Свідків Єгови, матимуть нагоду зібратись не лише віряни. Як повідомляє офіційний портал Свідків Єгови «jw.org», кампанія розповсюджень запрошень на Спомин розпочалась з 3 березня 2018 року мета якої залучити до події усіх бажаючих. Специфіка цього року в проведенні події Спомину – спеціальна промова, що висвітлюватиме актуальні проблеми  біблійного характеру. Така промова мала можливість відбутись 17 березня 2018 року і містила в собі тему «Ким насправді є Ісус Христос» розглянувши основні концепції христоцентризму та їх співвіднесені з біблійною точкою зору.

Як зазначає координатор та прес-секретар релігійної спільноти Дейвід Семонян, минулорічна подія Спомину зібрала  понад 20 мільйонів осіб, 12 мільйонів з яких не були членами товариства.

«Ми бажаємо запросити якомога більше людей на відзначення цієї події у найближчому для них місці», – підкреслено в офіційному прес-релізі офіційного порталу Свідків Єгови.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.