Суспільство: польський сейм законодавчо заборонив торгівлю в неділю

В четвер, 1 березня 2018 р. польський сейм ухвалив рішення законопроекту з ініціативи політичної профспілки «Солідарність», а також представників католицького духовенства щодо категоричної заборони займатись будь якою формою торгівлі, комерційного збуту виготовленої або придбаної продукції на ринок.

Як повідомляє інформаційне агентство «ТАСС», в процесі дискусійного обговорення, парламентарі дійшли до висновку,що окремі положення законопроекту надто жорсткі, і тому потребують «пом’якшення».

Згідно з новими нормами, обмеження на комерційну діяльність стосуватиметься лише другого і третьої неділі поточного місяця. Для прикладу, починаючи  з березня 2018 року зробити покупки не можна 11 та 18 числа. З 2019 р. провідні супермаркети Польщі працюватимуть лише однієї на місяць. Згідно з прийнятим законом, що наразі набув чинності, починаючи з 2020 року заборона повністю втілиться у буденне життя країни. Покупку у неділю можна буде зреалізувати лише кілька разів протягом року перед великими релігійними та національними святами. Усім порушникам закону передбачено штрафну санкцію, яка складатиме від 1 тис до 100 тис польських злотих.

Однак, як інформує «ТАСС», під законодавчу заборону не підпадатимуть місцеві хлібобулочні пекарні, автозаправки, кіоски, готелі, вільні Інтернет-площадки та решту об’єктів роздрібної торгівлі

Чимало польських ЗМІ розробили власну інструкцію щодо способів оминути законодавчу заборону.  Існує пропозиція деномінації торгового центру у виставкову залу, в якій відвідувачі матимуть нагоду оглянути потенційну «товарну експозицію»,  після чого замовити в Інтернет-магазині або ж одразу отримати бажане.

Так, наприклад, найбільший торгівельний центр Варшави проінформував відвідувачів про новий  внутрішній розпорядок спираючись на прийнятий закон. В неділю відвідувачі можуть відвідувати центр для купівлі, а для відвідування місцевих кав’ярень, ресторану та кінотеатру. Для реалізації даного задуму, адміністрація закладу вирішила розширити спектр розваг та гастрономічних закладів. Єдине, кому в першу чергу не «по смаку» рішення законодавства,- торговельні менеджери, які змушені у п’ятницю та суботу працювати на годину довше, що відобразиться на труднощах у поверненні додому.

Своє невдоволення законом висловила і політична польська опозиція, а також частина громадян, які попри щільний графік мають змогу здійснити покупку лише в неділю. Окремі економісти вважають, що така заборона складатиме  10 млрд злотих роздрібної торгівлі на рік.

Консервативна ініціатива «Солідарності» вважає, що мета закону нагадуватиме полякам про їх духовні цінності, які не мислимі без національної католицької складової. Ксьондзи (так називають польських католицьких служителів) переконані, що закон надасть можливість постійно зайнятим вірянам перебувати на месі щонеділі і якомога регулярніше відвідувати богослужіння.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.