Старий чи новий календарний стиль: як святкувати Різдво Христове?

Прийняте  українським парламентом законодавче   рішення щодо  відзначення свята  Різдва  Христового на  державному  рівні двічі –  з усією Європою 25 грудня, а також Україною – 7 січня, це   розділило дві  сторони єпископату РПЦ в Україні на тих, хто лояльніше відноситься і не схвалює.   Відповідне  рішення  ВРУ  було мотивоване  передусім  тим, що 30%  релігійних спільнот  в нашій  державі  святкують Різдво  Христове  за григоріанським  календарем, тобто 25 грудня, а тому зобов’язались забезпечити права  для  значної  частини  населення.

Таким чином  не всі  підтримали  питання різдвяного  святкування.  На  офіційному  сайті  РПЦ в Україні   такий  прийнятий  закон  стали називати «антинародним». Ще б пак,  адже більшість не знає, що  дотримується  старого  календарного стилю, існуючого ще з часів радянського тоталітарного  режиму, і чи не слід вже  церковним ієрархам замислитись над розв’язанням  цієї  проблеми  і сісти за  спільний стіл переговорів, адже точної дати народження Ісуса Христа насправді ніхто не знає.

Неоднозначні  погляди  на  Різдво  ми зустрічаємо  і  в представників  УПЦ МП. Так  ніжинський  єпископ Климент висловився  наступним  чином: « Складається враження, що  спробами перетворення Різдва з  релігійної події у  фарс депутати прагнуть послабити переважаючу довіру до церкви на фоні  повного дефолту Верховної Ради ».

Тоді ж як запорізький і мелітопольський митрополит Лука досить різко і грізно   викрив  подвійне державне  святкування християнського свята, звинувачуючи  у тому, що  відриває  громадян, які сповідують  православну традиційну  віру, нібито існує реальна  загроза її знищення,  на сам кінець назвав владу «демонізованою верхівкою», задовільняючи  лише свої фізіологічні потреби  різними способами.  А що ж тоді казати  про те,  як після  свого звернення  24 грудня, той самий  митрополит Лука 25 – го числа  став відзначати  Різдво Христове за григоріанським календарем разом з  парафіянами своєї єпархії та Угорської (входить в юрисдикцію РПЦ).

Проте  більш лояльніше  до  питання святкування  підійшли  парафіяни Володимир – Волинської єпархії Московського Патріархату.  У  соціальній   мережі  Фейсбук  можна  зустріти досить чіткий  коментар  однієї із  прихожан церкви, яка  стверджує,  що володимир-волинський і ковельський митрополит Володимир  вважає  день 25 грудня цілком логічним і правильним.  Проте  більш  розумну позицію  щодо нововведення  займає  горлівський і славянський митрополит Митрофан.

Після  закінчення богослужіння, архієрей  виступив з архипастирським словом, де особливу увагу  приділив  взаєморозумінню і не розділенню. У тексті звернення архієрея йдеться наступне: «То, что сегодня опять будут разделяться люди — одни будут праздновать Рождество 25 декабря, другие 7 января, — не должно стать поводом для нас, христиан, кого-то осуждать. Не надо этого делать. Это не сделает нас ближе к Богу, не сделает нас лучше и праведнее”. Чому ж досі в Білорусії, Молдові Різдво Христове відзначається  державою  двічі – за григоріанським і юліанським календарями і є вихідними днями, а  в нашій Україні  і досі не можуть знайти якоїсь спільної думки.

Джерело: Релігія в Україні

Спеціально для Wake Up

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.