США вперше за 13 років не засудили Узбекистан за порушення релігійних свобод

Держдепартамент США опублікував чергову доповідь щодо релігійної свободи за 2018 рік, в якому оцінив стан свободи віросповідання в Узбекистані, як «не викликає особливе занепокоєння», передає коресподент ІА REGNUM.

За словами глави Держдепу Майкла Помпео, незважаючи на це, Узбекистану ще варто  виконати велику роботу.

Глава зовнішньополітичного відомства США в зв’язку з цим відзначив прийняття в Узбекистані «Дорожньої карти» щодо реалізації рекомендацій спецпосланця ООН з питання свободи релігії та віросповідання Ахмеда Шахіда, звільнення півтори тисячі в’язнів, засуджених за релігійними мотивами, і їх вільне пересування, виведенні 16 тисяч громадян зі списків осіб, причетних до релігійно-екстремістських течій.

Разом з цим, держсекретар висловив надію на подальше правове реформування процедур реєстрації релігійних організацій та забезпечення вільного відвідування мечетей дітьми разом зі своїми батьками.

У липні 2018 року Узбекистан був вперше представлений на Міністерській конференції з просування релігійних свобод. В подальшому республіку відвідала делегація на чолі з послом з особливих доручень Семом Браунбек, яка мала можливість переконатися в прийнятті практичних заходів щодо забезпечення релігійних свобод, вдосконалення та спрощення чинних норм, в тому числі розробці нового законопроекту «Про свободу совісті та релігійні організації», звільнення тисяч осіб, засуджених за релігійні злочини, а також створенню інституціональних механізмів з просування освіченого Ісламу і розвитку релігійної освіти.

В Узбекистані за участю американських експертів поводиться серія спільних семінарів, присвячених питанням протидії релігійному екстремізму і радикалізації. Найближчим часом спільно з Інститутом світу США (USIP) планується проведення чергового семінару в Міжнародному науково-дослідному центрі ім. Імама аль-Бухарі, став успішною платформою для нарощування навчально-дослідного потенціалу в сфері просування релігійного плюралізму і запобігання радикалізації.

В кінці травня поточного року вперше в історії двосторонніх відносин Вашингтон разом з офіційною делегацією відвідав муфтій Узбекистану Усманхон Алімов, який взяв участь у міжконфесійному іфтарі і «круглому столі», присвяченому питанням забезпечення свободи віросповідання в нашій країні, і провів ряд зустрічей з представниками профільних відомств США.

На листопад заплановано візит до Узбекистану групи пасторів, рабинів та імамів з різних американських штатів для міжконфесійного діалогу.

На запрошення Держдепартаменту США узбецька делегація візьме участь в роботі другої Міністерської конференції по просуванню релігійних свобод, яка відбудеться 18 липня у Вашингтоні

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.