США вперше за 13 років не засудили Узбекистан за порушення релігійних свобод

США вперше за 13 років не засудили Узбекистан за порушення релігійних свобод

Держдепартамент США опублікував чергову доповідь щодо релігійної свободи за 2018 рік, в якому оцінив стан свободи віросповідання в Узбекистані, як «не викликає особливе занепокоєння», передає коресподент ІА REGNUM.

За словами глави Держдепу Майкла Помпео, незважаючи на це, Узбекистану ще варто  виконати велику роботу.

Глава зовнішньополітичного відомства США в зв’язку з цим відзначив прийняття в Узбекистані «Дорожньої карти» щодо реалізації рекомендацій спецпосланця ООН з питання свободи релігії та віросповідання Ахмеда Шахіда, звільнення півтори тисячі в’язнів, засуджених за релігійними мотивами, і їх вільне пересування, виведенні 16 тисяч громадян зі списків осіб, причетних до релігійно-екстремістських течій.

Разом з цим, держсекретар висловив надію на подальше правове реформування процедур реєстрації релігійних організацій та забезпечення вільного відвідування мечетей дітьми разом зі своїми батьками.

У липні 2018 року Узбекистан був вперше представлений на Міністерській конференції з просування релігійних свобод. В подальшому республіку відвідала делегація на чолі з послом з особливих доручень Семом Браунбек, яка мала можливість переконатися в прийнятті практичних заходів щодо забезпечення релігійних свобод, вдосконалення та спрощення чинних норм, в тому числі розробці нового законопроекту «Про свободу совісті та релігійні організації», звільнення тисяч осіб, засуджених за релігійні злочини, а також створенню інституціональних механізмів з просування освіченого Ісламу і розвитку релігійної освіти.

В Узбекистані за участю американських експертів поводиться серія спільних семінарів, присвячених питанням протидії релігійному екстремізму і радикалізації. Найближчим часом спільно з Інститутом світу США (USIP) планується проведення чергового семінару в Міжнародному науково-дослідному центрі ім. Імама аль-Бухарі, став успішною платформою для нарощування навчально-дослідного потенціалу в сфері просування релігійного плюралізму і запобігання радикалізації.

В кінці травня поточного року вперше в історії двосторонніх відносин Вашингтон разом з офіційною делегацією відвідав муфтій Узбекистану Усманхон Алімов, який взяв участь у міжконфесійному іфтарі і «круглому столі», присвяченому питанням забезпечення свободи віросповідання в нашій країні, і провів ряд зустрічей з представниками профільних відомств США.

На листопад заплановано візит до Узбекистану групи пасторів, рабинів та імамів з різних американських штатів для міжконфесійного діалогу.

На запрошення Держдепартаменту США узбецька делегація візьме участь в роботі другої Міністерської конференції по просуванню релігійних свобод, яка відбудеться 18 липня у Вашингтоні

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.