Незважаючи на юридичні обмеженості прав та свобод, залякування та цькування на побутовому рівні, можливі серії вибухів церковних культових споруд з рук радикальних групувань, усе більше число єгиптян на побутовому рівні зацікавлені християнським способом життя та віровченням. Як зазначає інформаційний медіа контент «Christian Post», така тенденція соціального буття тісно пов’язана зі зворотною дією обмеженості релігійних прав та свобод на законодавчому рівні. На думку вікарія євангельської церкви Каїру преподобного Самеха Ханни, «християни Єгипту налаштовані дуже-дуже добре». Такий позитивний умонастрій, з точки зору єгипетського клірика, певним чином пов’язаний з боротьбою внутрішнього духовного та зовнішнього – політичного чинника, який триває досить довго в єгипетській історії.
«Земні новини – досить невтішні..на Заході ви отримуєте новини на кшталт – вибухи ось тут або там…Але є райські новини Ми бачимо те, що не бачать інші. Ми бачимо те, що інші не чують. Ми бачимо, як безліч людей приходить до пізнання Христа».
Під час проведення атак і нападів терористичних ватажків ІДИЛ, цивільне мусульманське населення неодноразово має нагоду спостерігати проведення соціогуманітарної допомоги постраждалим та знедоленим, чимало місцевих християн тримають на пульсі події усе, що відбувається довкола місцевості, і таким чином працювати на євангелізаційному підґрунті.
Лідер єгипетських протестантів Преподобний Андреа Закі Стефанус, зауважив, що віруючі знають, що можливі напади терористичних груп на церкви тривають перманентно і це не заважає християнам збиратись щоразу знову на богослужіння.
«Коли охорона знає, що я йду в певну церкву, там буде подвійна охорона, але все передбачити неможливо…Тому кожен день ми довіряємо Богу і просто йдемо », – зауважує пастир Андреа Стефанус.
Своїми баченнями об’єктивно ділиться Кирило Фаті – священнослужитель Коптської церкви святого Марка в Каїрі який зауважив, що перебував неподалік терориста-смертника зустріч з яким могла б коштувати йому життям. Цьогоріч під час проведення богослужіння на Пальмову неділю, для багатьох вірян цей день обернувся жахіттям з приводу вторгнення терористів на богослужіння. Однак навіть після цього, єгипетські копти і далі продовжують відкрито сповідувати свою християнську віру.
Президент правозахисної християнської спілки «The Open Doors» Девід Керрі стверджує, що на периферії згаданих подій і пресингу, який триває постійно, єгипетські християни найбільше прагнуть перебувати «в плюралістичному суспільстві», в правовому полі якого залишатись там де вони мають перебувати.