Швеція усуне релігійну освіту з середньої школи у зв’язку з проблемою сегрегації

Нова радикальна концепція нового політичного курсу, що має на меті деформувати у реорганізувати систему шкільної освіти планує розробити і провести соціально-демократична партія Швеції. Як зазначає інформаційний ресурс «The Christian Post» дана концепція продукує усунення релігійного чиннику із системи освіти. Такий крок зумовлений придушенням сегрегаційного явища в країні для подальшої інтегрованої уніфікації соціуму. Як зазначає лідер шведських соціал-демократів Ардалан Шекарабі, головні освітні проблеми повинні вирішувати не священики та імами, а навчально-методичний колектив, куди входять директор та вчителі.

У концептуальному змісті політичного документу, що окреслює весь діапазон даної проблеми зазначено, що в основі шкільної освіти повинні лежати знання, навчання, рівність і демократичні цінності, а не релігійна система, з метою, щоб кожен учень міг «вільно формувати власні ідеї і майбутнє».

Шведський політик Шекарабі наполягає, що політичний курс запропонований ним допомагатиме вирішити питання, що турбують суспільство, зокрема гендерний поділ в приватних мусульманських школах.

В свою чергу критичну оцінку ініціативи Шекарабі надав наставник однієї із шведських мусульманських шкіл Омар Абу Хелаль. На його думку, позиція соціал-демократів не лише втручання у духовний світ шведських громадян, але «прушення Європейської конценції з прав і свобод людини».

З приводу дискусії міністр середньої шкільної освіти Швеції Аіда Хаджаліч вважає, що діти не повинні ставати жертвами насильного прийняття будь якого з віросповідань у шкільній системі освіти і на периферії отримання знань з різних галузей, жодна релігія не повинна позиціонуватись як обов’язкова.

Шведські школи повинні бути рівними для всіх, і в них нетерпимі будь-які прояви сегрегації дітей з будь-якими ознаками, бо саме повне рівність лежить в основі внутрішньої сили Швеції», констатує шведський міністр Хаджаліч.

Нагадаємо, що згідно з законодавством Королівства Швеції, усі релігійні школи є незалежними, хоча і отримують державне фінансування. Закон накладає заборону стягувати плату за освіту дітей до 18 років, і тому будь-яка недержавна школа отримує державну допомогу. В країні на сьогоднішній день діє 71 початкова і середня релігійна школа (що становить 5 відсотків від числа усіх незалежних шкіл Швеції), і в більшості своїй це християнські церковні школи (їх 59), що входять до Церкви Швеції, а також різноманітних протестантських, католицьких і православних церков.

Одинадцять інших релігійних шкіл є мусульманського спрямування, а також кілька іудейських, зазначає «The Christian Post».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.