Росія: усе більше число громадян не дотримуються церковних традицій

Нові дані незалежної соціологічної служби «Левада-центр», що у російській столиці повідомляють щодо новітніх тенденцій активності церковного життя, а також участі громадян у дотриманні церковних положень, традицій та обрядів. Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія», у період з 23 по 27 березня серед числа близько 1600 респондентів з 136 населених провінційних пунктів Російської Федерації надали якісні дані для формування нової соціологічної статистики.

Дані, що свідчать про збільшення релігійної індиферентності серед опитаних респондентів свідкують про пасивну участь у духовній та побутовій підготовці до Великодня. Так, близько 78% росіян зізнались, що не дотримуються християнського Великого посту і не бачать жодної потреби в цьому. Однак 11% російських респондентів переконують, що «лише частково» дотримуються тієї чи іншої складової пісної традиції. До категорії фундаментальних фізичних обмежень в пісний час, росіяни  віднесли відмову від споживання алкогольних напоїв, а також часткової обмеженості у споживанні харчових продуктів. Натомість категорія громадян Російської Федерації, що зізналась у повному дотриманні усіх вимог посту згідно з церковними приписами сягає позначки 2%.

Проте близько 89% росіян стверджують про свою причетність та автентичність до святкування Пасхи тією чи іншою мірою. Показники статистичних даних свідчать, що громадяни сусідньої держави з повагою та пошаною ставляться до свята значно більше, ніж дотримання приписів і церковних канонів.

Як підкреслює в статистиці «Інтерфакс. Релігія» спираючись на соціологію «Левада-центр», близько 64% росіян збиратимуться традиційно фарбувати пасхальні яйця; 40%  випікатимуть або купуватимуть пасхальну випічку. Цьогорічна статистика вказує на зниження активності росіян у виконанні церковних обрядів, – лише 19% громадян РФ освячуватимуть пасхальну провізію; число ж тих, хто перебуватиме на всенічній пасхальній службі ледь досягає позначки 5%.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.