Рейк’явік – серце Ісландії. Цікаві факти про найбільшу північну столицю

Спочатку, прибувши до столиці північної держави все здається мініатюрним і маленьким, але пробувши тут ще трохи, починаєш розуміти, як багато тут приховано. За химерними назвами типу вулкану Ейяфьядлайекюдль ховається краса, грація і неповторність природи і людини. Великі простори здаються не займані людиною, дбайливо зберігають якусь первісність величі, а вогнева міць підземних процесів підкреслює які маленькі ми на планеті.

Безумовно, в ці місця туристи їдуть в першу чергу щоб відвідати геотермальні джерела, але чимало з них залишаються подивитися столицю цих екзотичних місць.

Здається, за неповторним спокоєм і тишею можна було б залишитися тут жити, але лише тільки гуляє вітер розвіює ці мрії про це маленькому містечку. Ще французький письменник Жюль Верн в одному зі своїх романів писав, що в двох вулицях цього міста заблукати неважко. Що жителі косять траву з дахів своїх приземкуватих будиночків, щоб домашня худоба не паслася на них. Що будинок губернатора, нагадує халабуду, більше схожий на палац в порівнянні з будинками місцевих жителів, а місцевий пейзаж прикрашають тільки валуни і рівнини без яскравої рослинності.

Минуло більше ніж століття будиночки містечка стали яскравіше і красивіше, немов недбалої рукою дітвори були розсипані різнокольорові кубики. Напевно, так місцеві жителі прикрашають північний пейзаж. Варто зауважити, що Рейк’явік за загальними кліматичними умовами зріднився з містом Нью-Йорком.

Температура взимку практично опускається нижче -10? С. Всьому виною тепла течія Гольфстрім.

Місто для мандрівника обійдеться недешево, хоча це того варто. У ресторанах можна спробувати безліч страв місцевої кухні, найпопулярнішим з яких є протухле м’ясо акули. Вийшовши на наскрізну вулицю, яка веде до бухти перехожі зустрічає великий вітер. У гавані для морських прогулянок туристів чекають катери, які запрошують подивитися на китів і дельфінів. А озирнувшись навколо можна побачити одне з найвищих споруд. Це, безперечно, громадина Хатльгрімскіркья – 73 метровий собор, який нагадує базальтову скелю. Він розташований на пагорбі Сколавордухольт, що ще робить його більше. Собор є одним з найкрасивіших і вражаючих місць міста. На вежу собору можна піднявшись на ліфті та  оглянути місто як на долоні. Щоб потрапити всередину краще дочекатися неділі, коли проходить служба, яка починається зазвичай в 11.00. Усередині храм не менш оригінальний і прекрасний ніж зовні. Інтер’єр досить аскетичний, по північному. Не варто марнувати нагоду сходити на концерт класичної музики, який проводиться іноді тут.

У місті є музеї і безліч кафетеріїв. З улюблених заміських напрямків є блакитна лагуна, де для кожного є можливість скупатися на свіжому повітрі в геотермальних водах. Особливо більше вражень викликає це заняття в негоду, коли йде дощ або сніг.

Місто завжди раде гостям, для кожного це подорож може стати захоплюючим в будь-який час року. Навіть коли тут майже полярна ніч.

DODIK

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.