Патріарх Кирило підняв антиукраїнську риторику в ефірі болгарського телебачення

У Болгарії в ефірі однієї з аналітико-просвітницьких телепрограм за назвою «Още от деня» (укр. «З цього дня») гостем якої був настоятель Російської православної церкви патріарх Кирило відбувся скандал з приводу чергових антиукраїнських висловлювань.

 

Про це інформує інфоресурс «telegraf.com.ua».  Як зазначають чимало болгарських та українських джерел, трансляція програми відбулась в рамках ефірного часу Болгарського національного телебачення. На такі необачні і необережні кроки, що допустило болгарське телерадіомовлення  відреагувало Посольство України в Софії.

У своїх коментарях лідер російської церкви Кирило торкнувся теми війни на Донбасі, в якій не лише вербально спростував участі в ній російської держави, але й назвав події на Донбасі «гражданской войной» (укр. «громадянською війною»). З цього приводу Посольство України в Болгарії назвала полемічну тезу Кирила «антиукраїнською провокацією» здатною сіяти міжнаціональну ворожнечу щодо української діаспори, яка проживає, відпочиває та працює в Болгарії.

Український посол Микола Балтажи в Республіці Болгарії нагадав місцевим урядовцям, що Російська мілітарна інтервенція на Кримський півострів, а також на східну частину Луганської та Донецької областей, «грубо порушила норми і принципи міжнародного». Сюди, насамперед, належить Статут ООН та порушення принципів Будапештського Меморандуму. Резолюція Генеральної асамблеї ООН підтверджує від 27 березня 2014 року справедливо визнає Російську Федерацію окупаційною державою.

Таким чином, міжнародна демократична громадськість не має жодних сумнівів, військова інтервенція на східну частину Донбасу ініційована і здійснена виключно Росією, яка активно заохочує і підтримує незаконні терористичні формування квазідержавних утворень «ЛНР/ДНР», зброєю, технічним оснащенням, «гуманітарними конвоями», що мають негуманітарне призначення.

Як зазначено на офіційному порталі Посольства України в Болгарії Bulgaria.mfa.gov.ua, триваюче кровопролиття на сході України можна зупинити тільки одним шляхом – «припиненням агресії РФ і збройної підтримки з боку Кремля терористичних угруповань і окупаційних адміністрацій», сказано в посольстві. Пан Балтажи запевняє, що гарантією повернення українських територій є першочерговим виконання Москвою Мінських домовленостей, а також дотримання Російською Федерацією усіх норм міжнародного права.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.