Найкращі фільми 2020 року

2020 рік став не надто врожайний на кіно та хороші фільми. Важко виділити кращу десятку в кінематографі періоду пандемічного коронавірусу. Я склав для вас список чудової п’ятірки. До топу увійшли художні роботи в різних жанрах. Від артхусу до мейнстріму. Намагався нікого не забути.

До вашої уваги Кращі 5 фільмів 2020 року:

  1. «Ще по одній» (Druk) – трагікомедія від данського режисера Томаса Вінтерберга.
  2. «Про нескінченність» (Om det oändliga) – артхаусна робота шведського режисера Роя Андерсона.
  3. «1917» – військова драма про Першу Світову війну від британського режисера Сема Мендеса.
  4. «Джентельмени» (The Gentlemen) – чорна комедія від британського режисера Гая Річі.
  5. «Тенет» (Tenet) – фантастичний екшн-триллер від британського режисера Крістофера Нолана.

img-1

Почнемо з останнього. Фільм «Тенет» очікували, наче новий шедевр, епохальний твір. Його декілька разів переносили в зв’язку з пандемією. Кіно виявилося цікавим лабіринтом, який розпутуєш при спостеріганні на великому екрані цього видовища. «Тенет» є на кращою роботою Крістофера Нолана. В ньому ідея «інверсії» непогано взаємодіє з спецефектами, джеймсбондівським сюжетом, додаванням мелодрами та детективним оформленням.

Останній фільм Гая Річі «Джентельмени» наче став завершенням своєрідної трилогії режисера. Нагадую, що до неї можна віднести: «Карти, Гроші, Два Стволи», «Бійцівський Куш». Чудова акторська команда: Метью Макконахі, Х’ю Грант, Колін Фаррел, Чарлі Ганнем. Ефектний монтаж і вдалий саундтрек поєднується з іронічними діалогами. Тільки Гаю Річі та Квентіну Тарантіно дозволяється висміювати проблеми: расизму, дискримінації, фемінізму, релігії, наркоманії, снобізму аристократів. «Джентельменів» невисоко оцінили, але на мій суб’єктивний погляд не неправильно. Режисер зняв одну з кращих чорних комедій за останні роки.

Сем Мендес в 2020 році здивував новим фільмом «1917» реалістично зображує Першу Світову війну. Режисер знімає подіє так званим «єдиним кадром», без монтажного склеювання. Головна заслуга такого цікавого бачення належить легендарному оператору Роджеру Дікінсу. Фільм краще дивитися на великому екрані, щоб відчути всю небезпеку на шляху головного героя. Жах війни передається надмірно реалістично. Кіно жодного глядача не залишить байдужим.

Шведський режисер Рой Андерсон представив нам «Про нескінченність» в жанрі арт-хаус. Тому другий кращий фільм 2020 року в моєму списку сподобається не кожному. Кіно складається р різних, непов’язаних сюжетом замальовок про людське існуванн, сни, мистецькі твори. Рой Андерсон не знімає для мейстрімного глядача. «Пре нескінченність» нагадує хорошу літеартуру чи живопис. Одна з сцен екранізує картину художника Марка Шагала «Прогулянка». Поціновувачі отримають естетичну насолоду, а переважна більшість буде нудитися від дуже споглядального кіно.

Томас Вінтерберг порадував нас трагікомедією «Ще по одній». Фільм  про алкоголь і його вплив на людину поєднує в собі трагічність і веселість. Чудова акторська гра Мадса Міккельсена дозволить глядачеві співпереживати головному героєві. Режисер демонструє небезпеку алкоголізму, стрес, який очікує нас за порогом, кризу середнього віку, ностальгію, він не заперечує «щось людське», навпаки возвеличує людське його. Це кіно потрібно дивитися і поціновувачам арт-хаусу, і любителям комедій. «Ще по одній» – це захоплюючий гімн життю людини, з висміюванням, без засудження та вдячністю.

Наступні роки нас чекає багато фільмів. Новими роботами поділяться: Уес Андерсон, Денні Вільньов, Лео Карракс, Едгар Райт, Рідлі Скотт. Сподіваємося, що кінотеатри вистоять в нелегкій боротьбі з пандемією. Кіно нас не збирається залишати, воно завжди буде. Смерть кінематографу відкладається! Дивіться хороші роботи великих режисерів, насолоджуйтесь акторською грою, любіть наймолодше з мистецтв.

    Йосип Чапленко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.