На Волині побудують першу вірменську церкву відповідно до релігійних потреб

Депутати луцької міськради розглянули пропозицію отриману від місцевої вірменської громади Луцька «Анм» щодо побудови вірменської церкви зважаючи на духовні потреби. Як повідомляє місцевий інформаційний ресурс «Волинь 24»,  депутати Луцької міськради задовольнивши клопотання громади щодо побудови церковної споруди, надали земельну ділянку площею 37 соток на місці колишнього тваринно-фуражного ринку.

Зі слів голови вірменської громади Волині Мішана Антоняна,  зведення споруди планувалось на теренах Старого міста. Саме там, представники вірменської громади мали свою церкву ще у XV ст. Проектна геодезична група відмовила локалізувати розташування церкви на Окружній луцькій вулиці, оскільки неподалік зелена екологічна зона поблизу річки.

 

img-1

Прийняте рішення, волинські вірмени сприйняли позитивно і подякували луцькій міськраді за підтримку. Нині у Луцьку проживає близько сотні сімей українських вірменів, і є однією із найчисленніших національних меншин Волині.  Поруч з церковною спорудою, громада планує відкрити недільну школу.

Нагадаємо, що історично Вірменія стала першою державою, що офіційно прийняла християнське віросповідання. Згідно з історичною розвідкою у підніжжі гори Арарат розташований монастир  – «хор вирап»  (укр. «глибока темниця») , в якому розміщена підземна в’язниця. Сам там, як свідкують історіографічні джерела, за правління царя Трдата Третього, відбував близько 14 років ув’язнення Григорій Просвітитель, – богослов і проповідник серед вірмен. Близько 301 року його зусиллями вірмени прийняли християнство, що позначилось на рівні державотворчих процесів, становлення культури, писемності та мистецтва.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.