Мистецтво Імперського Риму 27 р. до н. е. – 393 р. н. е.

Хоча вбивці, можливо, запобігли коронації Цезаря як імператора, зрештою імператор був призначений. Імперський Рим починається з коронації Октавіана як першого імператора, який став відомим як Август. Протягом свого майже сорокап’ятирічного правління він змінив місто, заснувавши державні служби, включаючи першу поліцію, пожежну службу, поштову систему та муніципальні установи, водночас створивши системи доходів і оподаткування, які були планом для Імперії в наступні століття. Він також започаткував нову будівельну програму, яка включала храми та відомі громадські будівлі, і він змінив мистецтво, замовивши роботи, такі як Август Прима Порта (І ст . н. е.), які зображували його як ідеального лідера в класичному стилі, що повертався до Греції.

Він також замовив «Енеїду» (29-19 до н. е.) — епічну поему поета Вергілія, яка визначила Рим і стала канонічним твором західної літератури. Поема описувала міфічне заснування Риму, розповідаючи про подорож Енея, сина Венери та принца Трої, який утік від пограбування Трої, щоб прибути до Італії, де, воюючи та перемагаючи етруських правителів, він заснував Рим.

Імперська епоха визначалася монументальною величчю архітектури та розкішним способом життя, оскільки багаті резиденції були щедро прикрашені барвистими фресками, а вищий клас по всій Імперії замовляв портрети. Імперія покінчила з пограбуванням Риму в 393 році нашої ери, хоча на той час її могутність уже впала через дедалі більш примхливих імператорів, внутрішні конфлікти та повстання в провінціях. Навернення імператора Костянтина до християнства та перенесення столиці імперії з Риму до Константинополя в 313 році нашої ери започаткували зростання могутності Візантійської імперії.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.