Королівство Бутан – історія, культура, традиції.

Бутан – це королівство в Гімалаях, розташоване між двома країнами: Китаєм і Індією. Більше половини території розташовано на висоті 3-х тисяч метрів. Тривалий час країна була ізольована від решти світу. Тому вона не тільки зберегла свою первозданну природу, а й тибетську культуру, і традиційний спосіб життя.

Незважаючи на те, що офіційний в’їзд в країну було дозволено тільки в 1974 році, туристів в країні за 40 років побувало дуже мало. Це пов’язано, перш за все, з правлячою династією королівства. Вони побоюються проникнення в країну чужих релігійних традицій та ідей. Тому візу для відвідування можна отримати тільки в столиці королівства – Тімпху.

Ті ж, хто відвідав Бутан, розповідають про прекрасні національні парки, в яких мешкають рідкісні види птахів і тварин. Заказник Манас найбільший з них. Він займає більше половини території королівства і входить в десятку провідних в мірі. Тут  можна зустріти екзотичних тварин, таких як димчастий леопард, індійський слон, дельфін південно азійський річковий, бенгальський тигр, сніжний барс, майже 400 видів птахів, 16 з яких зникаючі. Більшість рослин парку використовуються населенням для релігії і традиційної медицини.

Багатовікові традиції і релігія бутанців представляють величезний інтерес для туристів. Корінне населення країни сповідує махаянську  школу буддизму, тому в країні дуже багато монастирів, храмів і дзонгів. У різних містах і селищах королівства в різний час проходять дуже барвисті і яскраві буддійські фестивалі, які символізують дружні стосунки, світ і участь. Вони супроводжуються численними магічними танцями.

Незважаючи на те, що в країні погано розвинена промисловість і телекомунікації, а також існує обмеження за кількістю туристів, яким дозволено в’їзд, бажаючих відвідати цю чудову країну з кожним роком тільки додається.

Іван Гудзенко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.