Комуністична партія Китаю посилить контроль над релігійною сферою в країні

У Пекіні, регулюючи суспільно-політичне, соціокультурне життя Комуністична партія Китаю розпочала здійснювати дедалі більший пресинг у релігійну сферу,розпустивши існуючий в країні відділ державної адміністрації у справах релігій, тим самим передавши його функції партійному Департаменту об’єднаного фронту робіт.  Як зазначає інформаційне видання «Сatholic Нerald», дане  рішення  було оголошеним в день закриття щорічних «двох зустрічей» в Пекіні і позначилось кроком назад у реалізації  суспільних демократичних свобод.

На думку багатьох світових правозахисників, таке рішення стало політико-правовим наслідком,  після введення у країні положень 1 лютого 2018 року, щодо встановлення вікового цензу у відвідуваності релігійних організацій.

img-1

Офіційне пояснення ухваленого рішення з боку державного інформаційного агентства «Сіньхуа» пов’язане з новою контролюючою державною системою, згідно з якою комуністична партія Китаю  покликана здійснити ряд соціально-важливих реформ «в усіх сферах діяльності країни», включаючи релігійну систему.

Згідно з планом партійної організації, окремі  державні установи, що раніше мали можливість перебувати  під керівництвом Державної ради, були розпущені або адаптовані до нової установи під комуністичним адмініструванням.  До таких установ з посиленим ідеологічним впливом належать Державна адміністрація у справах релігій, Управління у справах закордонних справ Китайського Ради, Міністерство нагляду і Національне бюро спрямованих запобіганню корупції.

З точки зору професора політології Фен Юе, мета партійної реформи полягає у дедалі більшому зміцненні партійного управління, коригуючи політичну систему управління Китайською державою.

Як зазначає інформаційне агентство «Ucanews»,  державний Департамент об’єднаного фронту робіт, що має ідеологічну основу, здійснюватиме  щоденний нагляд і прямий контроль над офіційно визнаними державою  релігійними організаціями, включаючи  Китайську католицьку патріотичну асоціацію спільно з Конференцією китайських єпископів. Також до основних ключових завдань Департаменту стане  реалізація контролю   над кадровим підбором духовенства та інтерпретуваннями релігійних доктрини.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.