Католицька молодь в Італії закликає до релігійної просвіти в розважальних закладах

У серцевині італійського духовного та політичного життя під час роботи молодіжної конференції за підтримки єпископату, місцева парафіяльна молодь мала нагоду сформулювати положення найбільш хвилюючих та актуальних питань.  Делегати, що складали 300 представників парафіяльної молоді з усього світу звернули увагу на спектр проблем та інтересів, який охоплював би не лише католицьку молодь з її релігійним сегментом, але й молоду генерацію вцілому.

Тенденція молоді до скептицизму в релігійних питаннях, а також до сенсо-життєвого нейтралітету в духовних пошуках молодої особистості, змусила церковну молодь спільними зусиллями сформулювати запит до римського єпископату із закликом нести євангельську проповідь у всіх громадських місцях нагадуючи людям в невимушеній формі християнські цінності. Як зазначає «Радіо Ватикану», у тезах документу молодіжної конференції, що носила назву «Молодь, її віра і розуміння покликання», парафіяни вбачають у Католицькому церковному житті більшу відкритість, неформальність, невимушеність, а також можливість проповідувати серед таких громадських місць як барі, кав’ярнях, скверах та парках.

Молоді делегати католицької конференції переконують церковне середовище на 12 сторінковому документі у ефективності нових методів проповіді і поширенню віровчення церкви у місцях, де не готові з нею зустрітись. При чому, як пропонується у документі, «Церкви слід спробувати знайти нові, більш творчі шляхи до душ людей в тих місцях, де вони зазвичай проводять час, відчувають себе комфортно і спілкуються з друзями і знайомими».

В підсумковому документі молодіжної конференції дана квінтесенція викликала особливий скептицизм у католицьких опонентів з числа як духовенства так і парафіян, із сарказмом та усмішкою на обличчі назвавши його маніфестом «капучіно-католицизму».

За інформацією «Christianity Today», маніфест документу передбачає не лише відкритість і ліквідації скрупульозно-моралізаторських підходів до євангелізування, але й заклику до більш широкого спектру можливостей участі жінок у духовній сфері католицизму. Емансиповані елементи заяви містять прохання наділити додатковими повноваженнями жінок у клірикальному середовищі.

«Де ті області, в яких жінки можуть служити і процвітати в Церкві і суспільстві? Церква могла б звернути увагу на ці області і проблеми, вони заслуговують широкого обговорення в атмосфері повної щирості і відкритості», постульовано в документальних положеннях молодіжного з’їзду з посиланням на «Радіо Ватикану».

Підсумкові положення документу нагадують світовій спільноті, що Католицька церква, яка налічує 1,2 мільярди послідовників у всьому світі досі презентує себе у форматі надмірної суворості та моралізаторській ангажованості. Молоді католики закликали церковне співтовариство до більшої «відкритості та гостинності, при цьому дарувати любов усім людям.  Сюди належать категорія людей, які скептичні або нейтральні до релігійних проблем і духовного життя церкви.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.