Халдейський патріарх закликав Ірак не розділяти суспільство за етнічною та релігійною ознакою

Духовний очільник патріарх Халдейської католицької церкви Луїс Рафаель Сако на конференції у французькій столиці закликав іракський уряд виходячи з позиції права вільно сповідувати релігійним меншинам свої переконання відмовитись від законодавчого положення ідентифікувати релігійну приналежність громадян в офіційний документах. Як повідомляє іракське інформаційне агентство «Kurdistan 24», слова патріарха Сако торкались проблеми розділення громадянського населення за різноманітними категоріями. На думку іракського духовного лідера, іракська ментальна складова відображає прагнення до подолання від цивілізаційної відсталості у соціокультурній ідентичності та інтеграції задля остаточного подолання усіх воєн і розділень.

За словами Луїса Сако, чимало громадян прагне довершити релігійну боротьбу тим самим, остаточно покінчивши з цивільним розподілом на підставі релігійної ідентичності.

«Іракське суспільство все ще глибоко розколоте за племінними, етнічними, релігійними і культурними ознаками, – зауважив патріарх.  Майбутнє Іракської держави християнський лідер на Близькому Сході лише в побутові цивілізованого громадянського суспільства, яке інтегрувало б усі верстви та прошарки населення незалежно від етнічного та культурного походження. Громадянство Іраку  означає, що в юрисдикції іракського права не існуватиме понять релігійної більшості чи етнічної меншості. Статус –кво іракського громадянина означатиме, що кожен стане захищеним, оскільки захист особистих прав та інтересів гарантує законодавство.

В ході виступу Патріарх поскаржився, що чималий відрізок часу  в Іраку проводилася політика дискримінації християнської меншини, наслідком чого стала масова міграція сотень тисяч християн за межі республіки; а в освітніх процесах про внесок християнської меншини в історичний соціокультурний розвиток немає жодних згадок.

«Хочу нагадати, що в нинішніх шкільних підручниках немає ні найменших згадок про наше віросповідання, а також її величезний внесок в історію і культуру нашої країни, – поскаржився патріарх. – Немає нічого про плоди нашої праці, якими ми щедро ділилися з нашими мусульманськими братами і вирощували для нашої країни», зауважує патріарх Сако.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.