Фінську православну церкву очікують радикальні реформи

У фінській столиці Гельсінкі на зустрічі єпископату Фінської православної церкви при митрополичій кафедрі затвердили низку положень, що стосується необхідності проведення реформ адміністративно-церковного характеру. Про це повідомляє інформаційне агентство «Благовест инфо» з відповідним посиланням на офіційний портал Фінської православної церкви.

Основна програма реформ внутрішньо конфесійного життя була затвердженою і обговорена кліриками на місцевих соборах. Саме на останньому соборі 2017 року була прийнятою церковна постанова, що стосується помісних приходів, місіонерських та монастирських осередків щодо «розгляду змін при необхідності кордонів і структур парафій в масштабах всієї церкви до 2020 року».

Вважається, що ключова мета реформ – формування нового стратегічного завдання церкви на периферії сучасного соціального буття фінського народу. Основна пріоритетність майбутніх реформ стосується формування нової концепції щодо освіченості клірикальної частини церкви, реформи літургічного життя та дияконського служіння.

Вагомою підставою, що змусила фінських православних здійснити цілеспрямоване осмислення власного канонічного устрою стала проблема розвитку пастирської діяльності. Як відзначає офіційний портал ФПЦ,  створити нову концепцію пастирського служіння враховуючи вимогу часу без належних реформувань неможливо.

Як зізнаються самі ж настоятелі Фінської церкви, актуальне питання реформи адміністративного апарату покладене на них.  При цьому усі зміни в умовах оголошення тендерів, а також  розвитку фінського трудового законодавства в контексті  юридичного поля привели до ситуації, коли адміністративна робота відбирає чималу кількість годин, а також «неймовірних витрат та ресурсів».  Згідно з фінським законодавством, що регулює життя релігійних організацій, усі зареєстровані спільноти релігійного спрямування де-юре набувають статус-кво юридичної особи. Володіючи правами юридичної особи, Фінська православна церква не повинна нехтувати законодавчими змінами, що відбуваються в положеннях.

Життя, адміністративно-територіальний устрій, освіта та вектор нової стратегії пастирської роботи Фінської православної церкви реалізується на практиці з 1 січня 2020 року.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.