Фільм «Велика риба» (Big Fish) 2003

«Велика риба» (Big Fish) – це гарний фільм від американського режисера Тіма Бартона про вигадане і реальне життя Едварда Блума. Кіно є вільною екранізацією однойменного роману Деніела Уоллеса. Нам розповідають про цікавого чоловіка, який любить прикрашати свої реальні пригоди, що приводить до конфлікту з прагматичними сином. Фільм візуально дуже красивий. Операторська робота і музика наповнює його незвичністю і оригінальністю.

Цей фільм одна з небагатьох робіт Тіма Бартона де немає моторошної стилістики, темник тонів. На відміну від інших проектів режисера, «Велика риба» – це  добра казочка для дорослих, життєлюбна, світла і яскрава. Блискуче грають всі актори. Персонажі, яких грають Еван Макгрегор, Альберта Фінні, Біллі Крудал, Джесіка Ленг, Маріон Котіяр, Метью Макгрорі, Дені Девіто, Стів Бушемі, Елі Ломан надовго запам’ятовуються.

Історія про Еді Блума в «Великій рибі» – надихає. Втілення роману Деніела Уоллеса на великому екрані вражає своєю масштабністю, ліричністю, унікальністю. Кіно багате різним саундтреком. Ви почуєте пісні: «Everyday» Бадді Холі, «Dinah» Бінга Кросбі, «All shook up» Елвіса Преслі, «Man of the hour» гурту Перл Джем. Чудова музика від композитора Денні Ефмана наповнює фільм чарівністю і легкістю.

Оператор Філіпп Русло демонструє кадри, які схожі на картини художників. Кожна сцена фонтанує багатобарвністю. «Велика риба» своєю добротою, простотою і щирістю нагадує славнозвісні шедеври, такі як, «Той самий Мюнхаузен» Марка Захарова (1979), «Форреста Гампа» (1994) Роберта Земекіса. Спецефекти органічно вплетені в цілісний твір, вони не дратують і не лишні в цьому кіно. Герої мало схожі на реальних людей, але їм хочеться вірити.

Тім Бартон створив надзвичайно виразний фільм. Ми спостерігаємо за метафорами, алегоріями, художніми образами, архетипами. Цікавий епізод з містом «Міраж», де ніхто не розвивається, залишаючи свої цілі не реалізованими. Така алегорія описує даремні мрії, які не втілюються в життя. Едвард Блум стає успішною людиною, допомагає оточуючим в їхній біді, зберігає власну гідність.

«Велика риба» не є реальною історією. Вигадка і правдивість гармонійно поєднуються в цікавому житті хорошого чоловіка. Тім Бартон зняв чудове кіно. Цей художній твір візуально дивовижний. Головний герой показується нам сміливим мрійником, який неодмінно добивається своїх цілей, не жертвуючи совістю, життєвими цінностями.

Кіно має багато пояснень. Існують тлумачення психологів, філософів, літературних критиків. «Велика риба» Тіма Бартона не потребує надмірної логічності, аналізу, рефлексії. Розповідь про Еді Блума говорить сама за себе. Фільм делікатно проповідує сімейні цінності, разом з наполегливістю і успішністю.

Головний герой зберігає свою стійкість, життєлюбство, вміння бачити прекрасне, не впадає у відчай, вірить в краще. Дивлячись «Велику рибу» ви зануритесь в неповторний, цікавий і чарівний світ, який стає можливим тільки на великому екрані. Тім Бартон створив хороше кіно, його захочеться не один раз переглянути, адже режисер показує красу природи, почуттів, вчинків.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.