Фільм «Мама» (Mother) 2017. Інтерпретація Біблії чи фільм жахів

«Мама» (Mother) – це оригінальний фільм 2017 року від американського режисера Даррена Аранофскі. Кіно малок ому сподобається. Нам розповідають про Маму, Його, їхній дім і неочікуваних людей, які приходять до них в гості. Спочатку проект нагадує звичайний арт хаус. Потім всі події перемішуються, що наповнює фільм абсурдністю. Спочатку щасливе сімейне життя, потім триллер.

«Мама» Даррена Аранофскі дуже незвична художня стрічка. Вона нагадує фільми жахів, але це тільки зовнішня оболонка, яка приховує зміст вкладений режисером в свій твір. Драматична гра акторів вражає. Виділимо Хав’єра Бардема в ролі Його, Дженіфер Лоуренс – Мама. Тривожна музика додає напруги, важкості подіям на екрані.

Операторська робота Метью Лібатіка чудова. Вражають персонажі зіграні Мішель Пфайфер, Едом Харрісом, Домналлом Глісоном, Браяном Глісоном та ін. Далі глядач. Який розбирається в біблійній історії – розуміє, що герої кіно схожі на людей Старого Заповіту. Крім Його – письменника і Мами є Чоловік, Жінка, Менший син, Старший син.

Даррен Аранофскі додає мотиви кінця світу в свій фільм. Уважно спостерігаючи за його кіно знаходимо проблеми екології, фемінізму, дискримінації, релігійного фанатизму і гностицизму. «Мама» є інтерпретацією Біблії, яка замаскована в жанрі триллеру. Страшні події наповнені атмосферою жахів, але автору важливо в художній формі донести свої погляди.

Розуміння Нового і Старого Заповітів відрізняється від традиційного. В режисера гностицизм переплітається з агностицизмом. Деякі критики називають Даррена Арановскі атеїстом. «Мама» дуже оригінальний твір, який не надто доступно подає інтерпретацію Біблії. Глядачі можуть сприйняти художню стрічку за звичайний триллер. Хтось побачить в ньому тільки один абсурд. Для іншої людини кіно виявиться невдалим фільмом жахів. Дивитися варто на свій власний ризик, але гарантії, що проект Дарена Аранофскі вам сподобається немає.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.