«Fashion»: у Нью-Йорку відбудеться виставка католицької моди

Цієї весни в одному з найкрупніших мегаполісів світу, у Нью-Йорку в найяскравіших відтінках ретроспективного та модерного пройде виставка-експозиція присвячена впливу католицизму на формування брендового одягу та аксесуарів Західної Європи і світу.

Як повідомляє інформаційний ресурс «Седмица» з посиланням на «The Wall Street Journal», експозиція включатиме в себе низку палітри творів, кількість яких досягає двохсот. Ньюйоркська виставка матиме і свою специфіку. Її метою постане перед глядачами та відвідувачами не лише як демонстрація моди в сенсі формування певної моделі поведінки і смакових якостей, але й вплив на віросповідну основу, історичний хронотоп минулого. Власне тому, в естетичному сенсі презентабельно виглядатимуть кілька папських тіар, тритрівневих вінців, -символів папської влади, якими користались понтифіки впродовж до 1960-х рр.

Як влучно зазначає про показ заступник директора Музею Метрополітен Керрі Ребора Баррат, експозиція постане як показ «складних і чудових стосунків» між католицькою складовою у релігійному змісті і модою як домінантних явищ суспільного буття.

Для підготовки до виставки, Ендрю Болтон, куратор і голова організаційного комітету виставку неодноразово бували у Ватикані з консультативною метою. Незважаючи на усі сюрпризи, що чекатимуть глядачів попереду, «The Wall Street Journal» привідчинив ширму ключових найвизначніших очікувань. Унікальними експозиціями, що привернуть увагу усіх стануть папські скарби, які відокремлюватимуться від решти виставки.  Ендрю Болтон зауважив, що специфіка папських тіар – «19 тис. коштовних каменів», 18 тис з яких-суцільні діаманти. Одну з таких тіар папі Пію IX подарувала іспанська королева Ізабелла  у XIX ст.

Відвідувачі матимуть унікальну нагоду поринути в естетичний світ краси релігійного асорті, який так суттєво вплинув на суспільну самосвідомість усієї західної цивілізації. Мода презентуватиме  модель мерехтливої вечірньої сукні від «Versace» з хресним аксесуаром на шиї від нижнього краю і автентично відповідатиме історичній формі хреста XI століття. Іншу ж модель сукні від «Valentino» прикрашатиме пишний Едемський сад, що репродукуватиме Біблійну обкладинку XVII ст.

Виставка підтверджуватиме роль католицизму у житті відомих французьких, італійських та іспанських кутюр’є. Вважається, що модельєр Крістобаль Балансіага залишався глибоко релігійною людиною впродовж усього життя.

Важливим елементом експозиції  – презентація  одягу для статуї Мадонни, створені за модельними ескізами  Ів Сен-Лорана для паризької церкви, а також облачення для Папи Івана Павла II, зроблене для Всесвітнього дня католицької молоді 1997 року згідно творчого задуму Жана-Шарля де Кастельбажака. З цього приводу куратор Болтон влучно зауважив, що «існує зв’язок між католицизмом і творчістю». До того ж, сам організатор виставки отримав освіту у єзуїтів Естетично зачарований світ із сакральною атрибутикою у вигляді скульптур, одягу, вітражів, розаріїв, ікон та полотен – усе це проникало глибоко в свідомість багатьох кутюр’є, що і презентуватиме виставка.

Нагадаємо, що  експозиція католицької моди в Нью-Йорку із назвою «Небесні тіла: мода і католицька уява» запрацює 10 травня 2018 року у Музеї Мистецтв Метрополітен, – інформує «The Wall Street Journal».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.