Данія планує заборонити нікаб та хіджаб у громадських місцях

Вже цієї весни парламент Данії розгляне законопроект, що підійматиме питання ідентифікації особи в громадських місцях.

Міністерство юстиції Данії підштовхує парламентаріїв прийняти позитивне рішення щодо законопроекту, який здатний заборонити використання традиційного мусульманського одягу нікабу та бурки на вулиці, повідомляє «Інтерфакс. Релігія». Як зазначають данські юристи, в тексті законопроекту безпосередньо не згадується конкретний одяг. Однак, саме ісламський одяг закриває обличчя, – тому нікаб та бурка підпадають під законодавчу заборону.

Цим самим, з березня Данія може поповнити перелік європейських держав, які наклали табу на використання одягу, що ускладнює процес встановлення особи. Ще кількома роками поспіль подібні обмеження почали діяти у Нідерландах, Бельгії, Франції, Болгарії, окремих районах Німеччини, Італії та Швейцарії.

Як повідомляє інформаційний ресурс «Islam-today», подібна законодавча ініціатива викликала шквал критики серед користувачів соцмереж у Данії та інших європейський країн. З іронією чимало датчан зазначили, що скоро після заборони нікабу, автоматично підпадатимуть під юридичне табу «карнавальні маски» та «накладні бороди», оскільки ці предмети заважатимуть ідентифікації людини. Місцевим юристам нічого не залишалось, як пояснити, що «маскам на Хелоуїн та шапкам з шарфами у холодну погоду новий закон не завадить».

Карними санкціями за порушення закону призначено штраф у сумі 168 доларів США, тобто 1000 датських крон. Після повторного порушення закону, творці законопроекту пропонують призначити штраф у 10-ти кратному розмірі від суми основного штрафу.

Нагадаємо, що іслам в Королівстві Данії після Народної євангелічно-лютеранської церкви є однією з найчисельніших релігій. На батьківщині Андерсена, згідно зданими Держдепу США до мусульманської спільноти належать 3,7% населення, з них 2800 етнічних датчан, що знайшли своє духовне покликання в ісламі.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.