«Боротьба календарів»: латвійські депутати проголосували за вихідний день Різдва 7 січня

У Прибалтиці, 8 березня 2018 року, народні депутати латвійського Сейму ухвалили ратифікацію законопроекту щодо визначення календарних робочих та вихідний днів. Як повідомляє інформаційне агентство «Благовест-инфо», законопроект передбачав ухвалення на державному рівні вихідного Різдвяного дня згідно з Юліанським календарем, 7 січня.

Законопроект, що стосується захисту православної релігійної меншості у лютеранській Латвії поставив на порядку денному де-юре питання захисту державою інтересів православних вірян, де-факто – продовжив тривалу започатковану боротьбу григоріанського та юліанського календарів за сферою суспільного впливу. В цій тривалій боротьбі, консенсусу було досягнуто методом компромісного  співіснування різних традицій враховуючи контекст історичного хронотопу. Слід зауважити, що доленосне питання вирішене латвійськими парламентарями неодноразово стало предметом соціополітичного дискурсу.

Так, проект ухвалення прийнятого закону впродовж трьох лишався непоміченим, доки депутати від політичної фракції «Згоди» Бориса Цілевича разом з Ігорем Зуєвим, Володимиром Ніконовим не повернули його в формат політичного дискурсу. Так, за законопроект, що ухвалює вихідним неробочим днем Різдво 7 січня, проголосували 35 депутатів, проти виступив 21 народний обранець, 7  утрималось, у 14 взагалі не брало участь у голосуванні.

До того ж слід зауважити, що прийняття цього рішення, як зазначають чимала кількість латвійських аналітиків, мали суб’єктивний характер, оскільки комісія Сейму з прав людини і суспільних прав Leta не вбачала жодних об’єктивний доцільних підстав задля ратифікації даного законопроекту. Окремі експерти вбачають у проголошеному законопроекті – лобіюванні православ’я в рамках відстоювання окремими політиками проросійського геополітичного вектору.

Нагадаємо, що календарне питання щодо святкування Різдва стало актуальним  і в Україні. Минулого року Президент України Петро Порошенко підписав законопроект 5496 про визнання вихідним неробочим днем в Україні Різдва Христового 25 грудня. Як зазначає «espresso.tv», головна мотивація прийнятого рішення – сприяння кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах України, так і за кордоном, а також  оптимізація святкування Різдва Христового та Нового року.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.