Аутодафе по-російськи: бутафорний макет католицької церкви спалили у Калузькій області

У неділю 18 лютого перед початком Великого посту на Масляницю, у російському селі Никола-Лінивець, що на теренах Калуги спалено макет 30-ти метрової католицької церкви, повідомляє інформаційний ресурс «Інтерфакс».

Провокативну ідею, яка на думку багатьох очевидців може стати підставою міжконфесійних непорозумінь, втілив російський митець Микола Поліський. В період святкування Масляної разом з командою творчих ініціаторів, зібрав з гілок бутафорний арт об’єкт, що нагадає в готичному стилі католицький храм в арт-парку “Нікола-Лінивий”, що у Росії.

На думку митця-провокатора, задум створити подібне далеко не означав вбивати кіл у стосунках з католицькою церквою. Батафорна про вокативна споруда стала спробою «спалити цю середньовічну традицію, яка підтримує фіскальство і боротьбу з інакомисленням».

В даній роботі відбулась, на думку автора, художня проекція спалити інквізицію, і далеко не храм.  «Богохульства по відношенню до релігії тут немає», -запевняє художник Поліський в інтерв’ю, опублікованому в понеділок у російській періодиці «Московський комсомолець».

Художник зазначив, що споруда лише нагадує церкву, але не є нею за фактом відсутності хрестів на шпилях. Поліський зауважив, що  будь яка призначена культова споруда стає храмом лише після процедури освячення, чого не спостерігалось під час святкування Масляної.

Микола Поліський розповів, що він з однодумцями з початку січня прагнув втілити художній задум ідею концепції «полум’яної готики» з дерев’яного сміття, добуваючи його з дозволу лісників, однак навіть не очікував такої бурхливої ​​реакції на перформанс, передає «Інтерфакс».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.