В приміщенні виставкових залів за сприянням Православного Духовно-культурного центру в Парижі відбулась виставкова експозиція унікальних православних ікон, що охоплюють історичні рамки в межах XVI-XIX століть. Як повідомляє інформаційне агентство «Уніан. Релігія», богословський аспект іконічності представлений у виставці описує події Страстей Христових та воскресіння. Виставку напередодні пасхальних свят матимуть нагоду відвідати чимала кількість парижан задля знайомства з православним світоглядом, вірою та соціокультурною складовою.
Вступне привітальне слово на церемонії відкриття виставки унікальних історичних ікон надане єпископу Нестору, Керуючого Корсунською єпархією Православної Церкви у Франції. Євангельський іконографічний зміст в деталях відобразив Страждання Сина Божого Ісуса Христа, Який взяв на себе усі гріхи людства. Переданий образ в кращих традиціях російської іконографії, погляд Ісуса Христа немовби закликає французьких відвідувачів до прощення та примирення, як фундаментальних чинників підготовки до Великодня.
Експонована колекція російських ікон – справа паризьких колекціонерів, які не лише зберігали, але й концептуально формували їх впродовж 50-ти років. Сама ж стилізована іконографія – різноманіття стилів, шкіл та напрямків, що близько п’яти століть змінювали одна одну. Серед експонованих образів Страсної тематики, презентовано рідкісні ікони, зокрема «Бесіда преподобних Варлаама та Йоасафа» датована XVIII століттям, «Рафаїл, що протистоїть землетрусу», «Положення дарів в скарбницю» XIX століття і чимало інших.
Одним з найбільш цінних експонатів цього періоду можна назвати образ святителя Миколая Чудотворця, на полях якого розміщені 16 фрагментів життя святого. Велика частина експонованих образів відноситься до XVII століття.
Вернісаж унікальної події не міг не відбутися без участі священнослужителів, діячів культури, цінителів іконографічного мистецтва і гостей Центру.
Виставка була організована культурної асоціацією «Культура» при Троїцькому кафедральному соборі в Парижі. Усі відвідувачі виставкового Центру, як переконані православні віряни, так і поціновувачі мистецтва прямо в серці французької столиці мають унікальний шанс скуштувати православну духовність у всій онтологічній вимірності.