Калліопа

Калліопа — муза епічної поезії та героїчної пісні в грецькій міфології. Вона вважається лідером муз і найшанованішою з усіх.

Кажуть, що Гомер безпосередньо надихнувся Калліопою на написання «Іліади» та «Одіссеї», двох найвідоміших епічних поем усіх часів. Його великий талант до епічної поезії означав, що його також називали сином Калліопи (у символічному значенні).

Народження та сім’я

Калліопа — дочка Зевса і Мнемозини (богині пам’яті). Вона є однією з дев’яти канонічних Муз, серед інших – Кліо (історія), Евтерпа (гра на флейті), Талія (комедія), Мельпомена (трагедія), Терпсихора (танці), Ерато (лірика та любовна поезія), Полігімнія ( священна пісня) і Уранія (астрономія). За словами Гесіода, Калліопа є найважливішою музою.

Калліопа як муза епічної поезії

Калліопа вважалася лідером муз і була найвеличнішою та наймудрішою з них. Вона починалася як муза поезії, яка згодом переросла в епос (розповіді про легендарні пригоди народу, його міфи та героїв). Як муза епічної поезії, вона надихала великих епічних поетів у всій історії, зокрема Гомера, Вергілія, Овідія і Данте Аліг’єрі. Вона також визначила стандарти, за якими оцінювали епічну поезію, і до неї регулярно зверталися за допомогою, коли поети писали свої твори.

Діти Калліопи

Калліопа була матір’ю Орфея, найвідомішого музиканта в усій грецькій міфології. Кажуть, що дар музики він отримав від свого батька Аполлона. Проте в деяких традиціях його батько вказується як смертний цар Фракії Еагр.

Вплив Калліопи на поетів і письменників все ще був очевидним у середні віки, коли італійський поет Данте Аліг’єрі згадував її у своїй «Божественній комедії» як у другій пісні Пекла, так і в першій пісні Чистилища (Purgatorio). Крім того, англійський поет Джефрі Чосер згадує її у своїй поемі House of Fame (єдина Муза, яку згадують по імені). Вона також згадується в епічній поемі Чосера «Троїл і Крісейда», де він закликає на допомогу Калліопу і Венеру у перших рядках Книги 3, щоб допомогти йому описати велику радість, яку відчули Троіл і Крісейда, коли вони нарешті стали коханцями.

Данило Ігнатенко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.