Заборонене місто: Імператорський Палац у Пекіні

В самому центрі Пекіна знаходиться архітектурний діамант — «Заборонене місто». Ця величезна імператорська резиденція, що виступає свідком величі, народжена в епоху Мін і досі приваблює туристів своєю неповторною красою та історичною цінністю.

Чому «заборонене»?

Передусім, виникло питання, чому це місце таке загадкове і чому йому дана саме така назва? «Заборонене» у цьому контексті походить від того, що в роки імперії Мін, доступ до цього розкішного комплексу був обмежений та заборонений для звичайних громадян та навіть певних імператорських слуг. Заборонене Місто в Пекіні включає приблизно 980 конкретних будівель. Кількість кімнат у цих будівлях може варіюватися, але загалом оцінюється, що там є більше ніж 8 704 кімнати.

Будівлі прикрашені деталізованими різьбленнями, які розповідають історії династій та культурним обрядам, які владарювали тут століттями. Ексклюзивні імператорські сади та пагоди створюють враження не лише величі, але й спокою, гармонії всередині цього мегаполісу.

Чому його називають «місто Гугун»?

Термін “Гугун” (Gugong) є китайською назвою Двірцевого Музею в Пекіні. “Гу” (故) означає “старий” або “давній”, а “гун” (宫) перекладається як “палац”. Разом вони вказують на старий імператорський палац, який використовувався протягом великої частини історії Китаю.

Термін “Гугун” став загальноприйнятою назвою для цього історичного об’єкта в китайській мові, і він використовується у повсякденному та офіційному спілкуванні. Отже, коли говорять про Заборонене місто, вони можуть використовувати термін “Гугун”.

Висновок

Сьогодні Заборонене Місто функціонує як великий музей, де можна роздивитися імператорські резиденції, колекції мистецтва та різноманітні реліквії. Місце стало свідком розквіту китайської культури та імператорської епохи, вражаючи своєю автентичністю та мистецтвом. Заборонене Місто приваблює мільйони туристів щорічно, що дозволяє світу зануритися в багатство китайської історії та мистецтва.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.