Відомий швейцарський богослов Ганс Кюнг відзначив своє 90-річчя

Десятки роки титанічних напрацювань , формувань модерних підходів до визначення новітніх концепцій католицької церкви, і плани працювати далі визначив для себе ліберальний католицький богослов Ганс Кюнг. Як повідомляє інформагентство «Благовест. Инфо» з посиланням на cat.ch, 19 березня 2018 року, теолог та мислитель з ласки Божої переступив 90-річний рубіж відзначивши свій день народження. Ганс Кюнг презентує ліберальний вектор богословської системи католицької теологічної думки позицію яких не завжди розділяє в переконаннях Римська церква.

Оглядаючи пройдений життєвий досвід та шлях Ганса Кюнга, маємо нагоду виділити його к одного з найвидатніших німецьких ліберальних теологів останнього століття.  Народившись у Швейцарії, країні в якій особливого впливу зазнав протестантизм і Реформація, Кюнг  отримавши атестат зрілості, мав чудову нагоду студіювати теологію і філософію при Папському університеті у Римі. Отримавши рукопокладання на священнослужителя, Кюнг продовжив своє навчання в університеті Сорбону.

Як зазначає вільна мережева енциклопедія «Вікіпедія» у німецькому сегменті, докторська робота Кюнга була присвячена ретельному дослідженню сотеріологічної концепції Карла Барта про виправдання, в якому наполягалось, що позиція Барта у фундаментальних принципах складає більшу частину спільних ознак про з католицькою церквою.

Починаючи з 1960 року, Кюнг отримує посаду професора богослів’я при університеті Еберхарда Карла в Тюбінгені. Особливу відзнаку Кюнг отримав в час II Ватиканського собору з 1962 по 1965, який виступав в ролі експерта-теолога у формуванні нової стратег та перспективи церкви. Поруч з Кюнгом до тієї ж експертної ради теологів входив і Йозеф Рацингер, майбутній папа Бенедикт XVI.  В 60-ті рр.  XX ст Ганс Кюнг постав, як один з перших в розвитку католицької  думки теологів, що поставив під сумнів авторитет непогрішності папи. Основні тези, що дефінують та обґрунтовують даний богословський рудимент сформульовані у праці «Непогрішний? Потрібні роз’яснення».  Проте найвідоміша його робота, з якою мали нагоду ознайомитись широке коло читачів стало напрацювання за назвою «Бути християнином», в якому хронологічно та систематизовано викладені ключові постулати християнського віровчення.

Ініційований проект «Глобальної етики» Кюнга в 90-ті роки викликав обурення з боку офіційного католицького духовенство, особливо в консервативних колах. З позиції Ганса Кюнга випливає, що уся релігійна система складається з універсальних норм поведінки, що стане проміжною комунікативною ланкою між різними конфесійними рудиментами. Чимало науковців таку позицію порівнюють з основами комунікативної етики Юргена Хабермаса.

Зважаючи на низку ліберальних концепцій, які стали всупереч церковним теологічним підходам до визначення завдань віри, у 1979 р. Кюнгу заборонили викладати католицьку теологію, після чого отримує посаду професора екуменічної теології. Однак не дивлячись на критику Кюнга з офіційної позиції Католицької Церкви, жодних канонічних санкцій не було застосовано і де-юре продовжував перебувати в якості католицького клірика.  На посаді професора Ганс Кюнг пробув до часу офіційного виходу на пенсійне забезпечення у 1996 році.

Відомий ліберальний богослов Ганс Кюнг критично поставився до статус-кво інституту папства в офіційній позиції Ватикану, а також щодо проблеми целібату, евтаназії, потенційного жіночого клірикату, а також контрацепції.

Спроба побудувати конструктивний діалог і стосунки  з Ватиканом позначилось  у Ганса Кюнга деяким потеплінням після обрання на папський престол кардинала Бергольо в 2013 році. Швейцарський богослов висловив щире сповідання на справжнє «оновлення», що очікуватиме церкву в майбутньому і відповідатиме усім необхідним запитам зважаючи на актуальні соціокультурні проблеми сучасності.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Михаил

    ** Швейцарський богослов висловив щире сповідання на справжнє «оновлення», що очікуватиме церкву в майбутньому**
    /////////////
    Помилився швейцарський богослов, бо християнскій релігії – “великій блудниці” що вклонилась антихристу, Христом обіцяне цілковите зникнення.

    Відповіcти