«Великий Лебовські» (The Big Lebowski) 1998

«Великий Лебовські» (The Big Lebowski) – це оригінальна чорна комедія  від режисерів братів Коенів, яка вийшла на великі екрани в 1998 році. В фільмі є неповторний гумор, харизматичні персонажі, абсурдність, хороші діалогами та ін. Головний герой вплинув в майбутньому на створення реальної офіційно зареєстрованої релігії, (хоч і пародійної) «дудаїзм».

«Великий Лебовські» входить в список кращих комедій, має багато номінацій і звання культового. Кіно розповідає про чоловіка Джефрі Лебовські, який називає себе Чувак, його друга колишнього ветерана війни в В’єтнамі Волтера Собчака,  міліонера інваліда Лебовські, феміністичну художницю Мод Лебовскі. Брати Ітан і Джоел Коени наповнили фільм сарказмом, сатирою, різноманітним гумором. «Великий Лебовські »знаменитий тим, що англійське слово fuck і схожі на нього вживається в ньому близько 281 разу.

Операторська зйомка в фільмі відмінна, адже її здійснює великий Роджер Дікінс. Саундтрек різний, від техно-попу до кантрі, блюзу, року, класики. Всі актори чудово зіграли, їхні персонажі не забуваються. Джефф Бріджес втілив Чувака, Джон Гудмен – Волтера Собчака, Джуліана Маур – Мод Лебовські, Джон Туртурро – Ісуса Кінтани. Сюжет «Великого Лебовські» не дозволить вам знудитись. Гумор в фільмі різний, висміюється пацифізм, дискримінацію, фемінізм, авангардний живопис, жадність, лінь, релігійний фанатизм тощо.

Події розвиваються послідовно, але тоді коли вони трапляються відчувається гостра абсурдність. Чувак виступає героєм свого часу, але його характер не є прикладом для наслідування. Знятий фільм на високому рівні, тільки деяка нецензурність може вам завадити оцінити фільм братів Кеонів. Цитати з цього кіно стали крилатими  . Їх часто використовують в різноманітних роликах на ютубі.

«Великий Лебовські» висміює різноманітні теми, тим самим піднімає важливі проблеми суспільства. В 2014 році його внесли в Національний реєстр фільмів США для збереження в бібліотеці Конгрессу. Рекомендуємо вам не пропускати це творіння братів Коенів. Подивіться чорну комедію про Чувака і людей, які зустрічаються на його життєвому шляху.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.