«Великий Куш» (Snatch) 2000

«Великий Куш» (Snatch) – це кримінальна чорна комедія від британського режисера Гая Річ, яка вийшла на великий екрана в 2000 році. Назву краще було б перекласти як «Стирили» або «Викрали», адже англійською слово snatch є трішки нецензурним. В художній стрічці розповідається про декілька подій, які зав’язуються на пограбуванні. Персонажі в цій чорній комедії колоритні, а акторська гра чудова.

Фільм Гая Річі нагадує «Скажених Псів» (1992), «Кримінальне Чтиво» (1994) Квентіна Тарантіно, хоч стиль британського режисера самостійний. Особливо виділяється в кіно чорний гумор, операторська робота і специфічний монтаж. Ролі виконали: Бред Пітт, Бенісіо Дель Торо, Денніс Фаріна, Девід Стетхем. Останній грає нетипову для себе роль авантюриста без бойових сцен. Колоритним вийшов персонаж Тоні Куля в Зубах, якого втілив валійський колишній футболіст Вінні Джонс.

Сюжет переказувати досить складно тому, що показані події пов’язані між собою. Ви побачите російського мафіозі Бориса Бритву, авантюриста Турка, грабіжник Френкі «Чотири пальці», бандита «Цеглу», цигана (в оригіналі ірландський мандрівний народ шелта) боксера Міккі. Гай Річі детально продемонстрував лондонський акцент, звичаї різних національних меншин, відмінний гумор.

«Великий Куш» є чорною комедією, але вона не цілком смішна, крізь гумор помічається трагічність несподіваних обставин. Чудова операторська зйомка Тіма Моріса-Джонса, хороший саундтрек, вдала швидка розповідь не дадуть відірватися від екрана. Герої фільму поспішають вирвати свій шматок від великого торта, але всі хочуть отримати бажане, тому не кожний його матиме.

«Великий Куш» – це один з кращих фільмів Гая Річі. Оригінальні діалоги, незабутні персонажі, трішки екшену, мотивації і сюжет утворюють цілісний кінотвір. Рекомендуємо вам переглянути обов’язково переглянути хорошу кримінальну чорну комедію. Тільки шукайте нецензурні переклади, або дивіться в оригіналі, в іншому разі ризикуєте не оцінити всю неповторність «Великого Куша».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.