В Іспанії стався конфлікт між феміністками та католицьким духовенством

Суспільного резонансу набула нещодавня подія в іспанській столиці, ключовими фігурантами якої стали представниці захисту прав жінок. Напередодні 8-го Березня, свята, яке у більшості країнах пострадянського простору набуло державного та неробочого вихідного дня, у всьому світі нагадав роль жіночої гідності та поваги. Однак, як повідомляє інформаційне агентство «Седмица», справжні про вокативні діяння неподалік місцевих римо-католицьких парафій влаштували прихильниці руху феміністок підкреслюючи емансипованість та незалежність.

Церковні громади іспанської столи стали під прицілом боротьби за емансипацію та рівноправ’я. Архітектурні споруди в знак протесту проти консервативних усталених штамів суспільного буття, розмалювались графіті, а також логотипами та лозунгами богохульного змісту. Окрім змісту, вразила іспанців і форма подання протесаного клопотання. На Церкви Еспіріту-Санто (укр. «Церква Святого Духа» ) та «Сан-Крістобальо» (укр. «Церква Святого Христофора») було нанесено чималу кількість непристойних та аморальних лозунгів. Мадридський єпископат одразу засудив дії мітингувальниць, однак не через ідеологічний формат непорозуміння з церквою. Головні переживання кліриків – дії акту вандалізму і нищення  “спадку віруючих».

Архієпископ Мадриду Карлос Осоро висловив власне співчуття віруючим і засудив протиправні дії учасників акції. Такий комплекс заходів, з точки іспанських кліриків, завдають чималої шкоди для проведення контактного діалогу, способи віднайти можливі шляхи вирішення проблеми засоби соціальної єдності. При цього, як зауважує Осоро, « Істинна рівність базується на повазі до усіх людей та їх переконань».
Активізація феміністичної діяльності в Мадриді закликає концептуально переглянути понятійні конструкти для подальшої комунікативної сутності в боротьбі з двома антагоністичними явищами: церкви з її вірою з одного боку, фемінізму з її герменевтикою свободи – з іншого.

Заклики до легалізації абортів, рівності, свободи та інших соціально-лібералізованих концептів поставили священиків у незручне становище.
Архієпископ Мадридський кардинал Карлос Осоро задля прокладення мосту порозуміння , що він розуміє дії її організаторів і навіть додав, що безпосередньо сама Діва Марія приєднується до мітингувальниць, оскільки християнських ідеал смирення, любові доброти, спів страждання та милосердя, впродовж усієї історії Римо-католицької церкви, віряни отримували наслідуючи жіночий образ та модель поведінки Діви Марії.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.