У Єрусалимі вирішать проблему оподаткування християнських церков

Акція протесту біля головної святині, історичних місцях ключових кульмінаційних подій життя Ісуса Христа – Храму Гробу Господнього зібрала чисельних прихильників, що не розділяють позицію Ніра Барката щодо встановлення податків на християнську нерухомість. Ось уже третій день вхід паломникам до Храму Гробу Господнього зачинений. Православні, греко-католицькі клірики разом з вірменськими християнами блокують вхід до храму зважаючи на згадану проблему.

Єрусалимська влада в Ізраїлі в обличчі Барката переглянула процедуру взаємовідносин з релігійними меншинами Ізраїлю і наразі прийняла стійке рішення призупинити механізм стягнення муніципального оподаткування з церков Єрусалиму. В офіційний канцелярії Беньяміна Нетаньяху, прем’єр-міністра Ізраїлю проінформували щодо стійкості прийняття рішення з питання церковної нерухомості.  Як зазначає з цього приводу інформаційне агентство «РИА Новости», для досягнення вищезазначеної мети, планується створити спеціальну комісію з врегулювання конфліктної ситуації.

Ізраїльська влада вирішила призупинити процедуру стягнення муніципального податку з нерухомості церков в Єрусалимі і сформувала спеціальну комісію за участю всіх зацікавлених сторін для врегулювання питання, який вилився в закриття Храму Гробу Господнього, повідомила канцелярія прем’єр-міністра країни.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сформував робочу групу разом з представниками міністерства фінансів, закордонних та внутрішніх справ на чолі з Цахи Ханегбі. Контактна група ставить на меті провести переговори з представниками християнських церков для нормалізації державно-церковних стосунків. Для цього Єрусалимський муніципалітет призупиняє процедуру збору податків.

Як повідомляє інформаційний ресурс «InVictory», в офісі єрусалимської мерії підрахували, що загальна заборгованість церков передміським бюджетом перевищує 186 мільйонів доларів. Християнські конфесії в свою чергу  відмовилися підкорятися фінансовим запровадженням муніципалітету, сприйнявши такі рішення як замах на історичні права і привілеї, якими християнська церква користувалась постійно.

Ізраїль в ході обговорення робочої групи створеної Нетаньяху мав нагоду обговорити дискутивне питання  щодо призупинення ухвалення законопроекту про націоналізацію земельних ділянок в Єрусалимі, які грецька патріархія в середині XX століття здала в багаторічну оренду і напередодні закінчення терміну дії договорів поступилася новим власникам разом з побудованими там житловими кварталами.

У канцелярії прем’єр-міністра підкреслена роль конфесійної взаємодопомоги та толерантних взаємостосунків. У державно-конфесійних взаємовідносинах, Ізраїль демонстрував модель соціальної взаємодії, в якій усі релігійні системи з легкістю мають здатність до співіснування.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.