У Стамбулі на Рамадан відкриють найбільшу мечеть в Європі

У священний місяць Рамадан, який ознаменований початком мусульманського посту (сауму) відбудеться довгоочікувана подія пов’язана з урочистим відкриттям найбільшої європейської мечеті. За повідомленням турецького інформаційного агентства «NewsTurk» (укр. «Турецькі новини»), звершити священний намаз, послухати проповідь (хутбу) або завітати на екскурсію стане можливим приблизно 15 травня 2018 року. За цей час, проектанти та співробітники будівництва переконують громадськість, що на даному етапі тривають декоративні внутрішні роботи, в тому числі розпис стін. Сам же корпус побудований за архітектурним проектом майже готовий.

Окрім будівництва культової споруди, мусульманське життя і всіх для кого небайдужим є ісламський світогляд очікується відкриття ісламського культурно-просвітницького центру, в якому розташується бібліотека, конференц-зал а також сакральних та побутових предметів, що пов’язані зі становленням ісламу в Туреччині.

За словами міського голови Стамбулу Мевлюта Уйсала, мечеть символізуватиме в собі не лише духовне та культурне ядро міста, але й каталізуючим осередком, в якому органічно злиті турецька національна ментальність, культура, історичне минуле та сучасність. Як повідомляють численні турецькі ЗМІ, Мевлют Уйсал безпосередньо провів інспекцію збудованої мечеті.

Згідно з будівельними паспортними даними, навколо корпусу духовного осередку Стамбулу розташовані чотири мінарети, висота яких сягає 107 метрів; висота ж двох решти – 90 метрів.

Мечеть Чамлиджа розташована в Стамбулі і займає площу в 15 тис квадратних метрів. Сама ж споруда стане справжньою окрасою міста; мечеть виднітиме у будь якій частині Стамбулу.

Проектанти планували побудувати релігійну споруду у спосіб здатний до найкомпактнішого розташування віруючих. Близько 60 тисяч вірян зможуть звершити намаз синхронізовано відповідно до релігійних потреб, повідомляє «NewsTurk».

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.