У Саудівській Аравії затвердили норми для кінопоказу згідно з ісламом

Королівська влада Саудівської Аравії вперше за останні 40 років здійснила революцію у сфері  кіноіндустрії затвердивши згідно з нормами ісламу основні ліцензійні положення щодо трансляції кінофільмів та видачі ліцензійних угод кінотеатрам.

 

Як зазначає офіційне саудівське інформаційне агентство друку spa.gov.sa,  для реалізації показу та транслювання в інформаційному середовищі кінострічки, законодавчі норми передбачають ліцензійні положення для встановлення кінотеатру, форми ведення діяльності кінопоказу, а також ліцензію та постійну або тимчасову трансляцію кінострічки.

На думку Авади бен Салеха аль Авади, міністра культури та інформації, кінематографічна галузь розвитку культури є однією зі складових «культурного та творчого багатства країни». А сенс нових реформ у галузі культури – спроба досягнути мети економічної диверсифікації і відкрити нову перспективу для працевлаштування саудівських громадян.

Кінострічка «Капітан підштанник: перший епічний фільм і «Емоджі фільм», що є продукцією американського виробництва стала прем’єрним дебютом, яка допомогла отримати естетично-душевну насолоду під час публічного перегляду.

Нагадаємо, що питання публічної трансляції кінострічок було гострим дискусійним питанням, яке критикувалось багатьма релігійними колами. Ще у 80-ті рр. XX ст. громадські кінотеатри були під забороною і розглядались в якості «розсадників пороку». Починаючи з середини 2000-х р., особливо популярним серед жителів Саудівської Аравії стає перегляд  домашнього відео у DVD форматі, а також відвідати сусідні ОАЕ та Бахрейн з метою «сходити в кіно».

Проте починаючи з грудня 2017 року влада Саудівської Аравії  анонсувала відкриття перших в країні кінотеатрів з березня 2018 року. Згідно з ліцензійними положеннями, публічний показ фільму не повинен суперечити нормам ісламу, пропагувати ненависть до нього, сіяти міжнаціональну ворожнечу та богохульство.

Як повідомляє інформаційне агентство «ТАСС», згідно з новою соціокультурною концепцією  «Бачення-2030» дохід з касових надходжень від перегляду кінострічок очікують  в сумі 24 млрд доларів щороку.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.