У РПЦ очікують на продовження кінострічки Мела Гібсона «Страсті Христові»

За повідомленням інформагентства «Інтерфакс. Релігія», нещодавно речник  відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви  митрополит Іларіон у власних судженнях позитивно з клірикальної та богословської точки зору вцілому оцінив кінокартину «Страсті Христові», сценарій якої написаний американським актором та кінорежисером Мелом Гібосном  ще у 2004 році. Картина побила численні касові рекорди з кінопрокату у США та Європі і викликала неоднозначну реакцію на події, що відображені у стрічці.

Останні години життя Сина Божого Ісуса Христа викликали ажіотаж в громадськості враховуючи можливість інтерпретацій подій. Після виходу стрічки, автора почали обвинувачувати в антисемітизмі через, начебто, євреїв як винуватців страти Христа. Через соціополітичний дискурс показ картини заборонили комуністичні уряди Китаю, Куби та Північної Кореї.  Влада Кувейту також скасувала показ, мовляв, пророк Іса, який презентований постаттю Ісуса Христа в ісламі, поданий досить трагічно, а не тріумфально, як це личить пророкам. Окремі християнські кола з критичним підходом оцінили картину, оскільки сюжет назвали неєвангельським, а прокатолицьким посилаючись на католицький традиціоналізм Гібсона.

Фільм, який незважаючи на гострі дискусії навколо змісту, завойовував своїх прихильників.  Крізь призму 14-ти років минувшини, режисер Гібсон у багатьох ЗМІ неодноразово наголошував про можливе продовження картини.  Позитивні та яскраві відгуки в період Великого посту сформулював і клірик РПЦ Іларіон, який отримав схвалення від ідеї Гібсона щодо продовження стрічки, вихід якої очікує глядачів в недалекому майбутньому.

Щодо дебюту «Страсті Христові», Іларіон оцінив «позитивно».

«Коли ми читаємо історичні документи, присвячені тому, як страчували людей в Римській імперії, як бичували, як відбувалося розп’яття, то, вцілому, Мел Гібсон поставив перед собою завдання з документальною точністю відновити те, що нам відомо з історичних джерел», – зауважив ієрарх з посиланням на «Інтерфакс. Релігія».

Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ повідомляли, що режисер Мел Гібсон офіційно підтвердив свій намір приступити до роботи на знімальному майданчику задля продовження фільму «Страсті Христові», в якому розповість про Воскресіння Ісуса. Режисер висловив надію, що новий фільм буде наймасштабнішим в історії кінематографа, вихід якої планується приблизно на 2020 рік.

В свою чергу, свої сподівання сформулював і представник Російської православної церкви в яких зазначає, що тема воскресіння в новому фільмі відображатиметься «художньо переконливо».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.