У Польщі встановлять пам’ятник українському греко-католицькому священику

У польському місті Любліні поблизу музею-концтабору «Майданек» відкриють меморіальний пам’ятник блаженному Омеляну Ковчу. Як повідомляє інформаційний ресурс «Інтерфакс. Релігія», таке рішення 26 лютого 2018 року прийняла люблінська міська рада в час сесійного засідання.

У резолюції сесії підкреслено про історичну роль отця Омеляна, яка охарактеризована «символом об’єднання та примирення людей». Концептуальний зміст проекту окреслює місце локації скульптури і архітектурне рішення, повідомляє прес-центр польських досліджень визвольного руху.

Історична постать Омеляна Ковча вказує сучасникам на образ сміливості, воле явлення,  натхнення та звершення духовного подвигу у важкий період національного занепаду, в час тотальної деспотії та антигуманності.  Під час гітлерівської окупації території Західної України, намагаючись врятувати євреїв від фізичного знищення, охрещував підпільно з метою конспірації,  таємно видаючи метричні дані про хрещення.

У листі  до вождя Третього рейху наполягав на припиненні переслідувань циган та євреїв, у письмовій формі засудив будь які прояви фізичного насилля, цькування та ліквідації «унтерменшен»  і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За таку чітку позиції, уряд вермахту не став довго чекати, і вже навесні 1943 року був заарештований гестапо і ув’язнений у концтаборі «Майданек»,  загинувши 25 березня 1944 року.

Нагадаємо, що під час візиту до Львова,  блаженніший понтифік Івана Павло II, назвав християнське життя українського священика прикладом для наслідування, а його проголосив «блаженним священномучеником».  В свою чергу УГЦК вважає отця Омеляна покровителем усіх греко-католицький священнослужителів.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.