У Ізраїлі вперше конвертували Біблію Джорджа Вашингтона у цифровий формат

Нещодавно титанічними зусиллями  кураторів та співпрацівників Національної бібліотеки Ізраїлю вперше презентовано цифровий варіант публікації копії мініатюрної Біблії присвяченої президенту США Джорджу Вашингтону.

Як повідомляє національне ізраїльське інформагентство «The Times of Israel», мініатюрну книжкову репродукцію  розміром 50 на 35 міліметрів видали в Вермонті у першій пол. XIX ст. Цінність такої Біблії особливий преамбулою написану в честь президента: «Його превелебності  Дж. Вашингтону, президенту Сполучених Штатів Америки. Нашу надію, Джордже, передаємо в твої руки те, чому зобов’язані життям. І хоча томик малий, у ньому міститься підсумок всього», зазначає інформаційний ресурс «InVictory.com» з посиланням на інфоресурс «rublev.com».

Текстуальну зверстану складову Старого і Нового Завітів викладені у короткій віршованій формі англійським поетом Джоном Тейлором висвітлено на сторінках вступу. Видання, що мали нагоду оцифрувати містить кілька гравюр на дереві, що відображують біблійні сцени і фігури постатей біблійних персонажів.

Дана мініатюрна репродукція присвячена дж. Вашингтону було результатом тренду на мініатюрні палітурки та листівки у XIX ст. Наразі невідомо, чи користувався цією копією Біблії безпосередньо сам Вашинтон, однак нині кількість примірників, що залишись від тиражування склали лише 12 книжечок.

Нагадаємо, що Біблія Джорджа Вашингтона потрапила до Національної бібліотеки Ізраїлю в якості першої у світі приватної колекції книг і рукописів на івриті. Бібліотека планує оцифрувати в електронному форматі і запустити в режим вільного Інтернет доступу для Інтернет фонду до 2021 року. Для того, нову оцифровану колекцію разом з фізичними носіями перенесуть до нової будівлі у Єрусалимі, повідомляє «The Times of Israel».

Наразі, Біблію Вашингтона за допомогою режиму пошуку системи Google можна віднайти і завантажити для особистого користування.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.