У Данії археологи віднайшли одну з найдревніших церков Скандинавії

У датській столиці на місці звичайної автобусної зупинки група незалежних археологів віднайшла церковний двір з похованням датовані ще до XI століття. Історики Копенгагена одразу охарактеризували знахідку однією з найунікальніших, оскільки її виявлення має нагоду висвітлити маловідомі факти про Копенгаген. Згідно з історичними джерелами, теперішня датська столиця у XI столітті була невеликим селом любителів риболовлі. В свою чергу промисловий комплекс Копенгагена набув ефективності лише з приналежності датської території єпископу Абсалону, який отримав місто в подарунок.

Місцеві археологи наполягають на тому, що  виявлена ​​церква спростовує офіційне бачення початку розвитку датської столиці і наполягає завдяки розкопкам древньої церкви, що Копенгаген був процвітаючим містом задовго до єпископального дарунку.

Вчені стверджують, що церковна археологічна знахідка надає можливість побачити історію міста «вглиб віків» і навіть «перенести офіційну» історичну дату заснування Копенгагена.

«Якщо в ранньому середньовіччі в поселенні була церква, то Копенгаген був великим, добре обжитим містом», – зауважують в прес-центрі науково-дослідної організації «ScienceNordic».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.