Церква Швеції втратить рекордне число своїх парафіян

Нещодавно під час дебатів на духовну та соціокультурну тематику в ефірі національного шведського телеканалу, голова церковної ради Svenska kyrkan (укр. «Церква Швеції») міста Вестерос Бьєрьє Холгерсон озвучив критичне становище клірикального стану церковної спільноти.

За його словами, церковна організація вже не в силах «зводити кінці з кінцями», повідомляє інформаційне агентство «InVictory». Як заначає велика кількість шведських джерел, що соціологія церкви досягає критичного стану. Усе менше шведів відвідують богослужіння, беруть участь у таїнствах, і проявляють відкриті форми релігійності. Звідси – щороку збільшене число пустіючи храмів, які з кожним роком підтримувати і зберігати стає дедалі важче.

Ситуація повторно озвучена під трансляції шведської телемережі «Breitbart News». У ній повідомлялося, що державна Лютеранська церква Швеції, до якої нині належить близько шести мільйонів хрещених жителів країни, в найближче десятиліття втратить до мільйона прихожан, і тому буде змушена виставити на продаж багато об’єктів своєї нерухомості.

«Коли з кожним роком храми порожніють, і все менше людей приходять на богослужіння, витрати на утримання храмів стають для нас непосильними, – зазначає Холгерсон. – Це ставить нас перед важким вибором, оскільки духовне служіння – це не комерційний бізнес, в якому можна наростити виробництво продукції і прибуток».

Свою левову частку у становленні даної проблеми, винен і курс лібералізації церкви. У листопаді 2017 року, клірики ввело нові канони богослужіння, згідно з якими пастирям, предикатам та лекторам належить використовувати безстатеву термінологію під час служб.

Архієпископ Антьє Джекел заначила підставу для такого священного «ноу-хау»: Божество вище наших гендерних понять і визначень, оскільки Бог не є людиною.

До цього раніше, церква не може оговтатись після обрання єпископом Стокгольмської єпархії першу жінку-лесбійку Єву Брунне. Не менш радикальнішим стали її реформи у церкві: встановлення кібли у парафіях та відсутність хрестів на багатьох культових спорудах заради доручення до церкви мусульман.

Змінились і окремі форми проведення богослужінь для привертання уваги молоді. Так, з 2011 року, пастир Стокгольмської парафії Олле Індестрьом провів першу «техно-месу», що поєднує молитву в форматі танцювальної музики та таїнство святого причастя.

Однак, як показують статистичні дані, подібні реформи жодним чином не змінили кількісного складу вірян, а відсоток тих, хто долучився – невисокий.

У лютому 2018 року опубліковано внутрішній церковний звіт за назвою «Рух прихожан», згідно з яким в 2016 році церкву покинуло 85,848 прихожан, а у 2017 році вже 93,093, тим самим припинивши сплачувати членські внески.

Мартін Ларсон (Martin Larsson), прес-секретар Лютеранської церкви Швеції, вважає, що відтік парафіян пояснюється зростаючим безвір’ям, причому найбільше воно вражає тих, хто народився в 1990 роки, повідомляє «InVictory».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.