Церква Мадонна ді Бонарія у місті Кальярі

Гуляючи у районі Бонарія в місті Кальярі ми з дружиною та  моєю мамою натрапили на величну та дуже помітну, а головне помпезну на вигляд католицьку церкву,  яка вся покрита мрамором і дорогоцінними матеріалами.

Храм Мадонна ді Бонарія є одним із головних туристичних архітектурних пам’яток міста Кальярі. Даний храм важко не помітити, оскільки коли ви підійметеся на будь-яку височину міста, чи на самі більші вершини: Бастіон міста чи фортецю Сан Мігеле, ви побачите цей прекрасний католицький храм.

Сам храм за своїм архітектурним стилем є готично-каталонським , адже  каталонські правителі довгий час правили островом Сардинія, і чимало історичних та архітектурних пам’яток  міста збудовані саме в час правління іспанських (арагонських, каталонських) династій, і зараз на острові є комуни, де проживає велика чисельність  етнічних вихідців з іспанської Каталонії.

                                         Свята Мадонна Ді Бонарія

Надзичайно  цікавим фактом є те, що церковна католицька архітектура на острові Сардинія  є різною за своїм стилем , не так як наприклад в Австрії, де більшість католицьких храмів збудовані в готичному або неоготичному стилі, тут на острові є готика, зокрема “каталонська готика”, новітні футиристичні стилі.

Храм Мадонна ді Бонарія був збудований у XIV столітті, але сучасний вигляд храм отримав після кардинальної реставрації та добудови в середині ХІХ століття.

Коли ви підніметеся до храму і обернетеся  в протилежну  сторону ви побачите прекрасне тірренське море і багато  кораблів. У мене на мить склалося враження ніби цей прекрасний храм  зустрічає моряків з моря, а можливо колись так і було….

Заходячи в середину ми були вражені помпезністю та багатством цієї церкви, атмосфера ніби ти  десь Базиліці у Ватикані чи в прекрасному паризькому Нотр Дам де Парі. Просто вражаючі  розписи, величні скульптури святих та портрети уже святих  римських пап, і  тихенько сидять моляться італійські бабусі та дідусі. Акустика храму чудесна, коли проходить меса таке враження, що ти отримуєш екстаз від чудового співу та  органної музики.

Абсолютно кожен бажаючий може поставити свічку за своє здоров’я чи за свої рідних. Якщо у вас немає грошей можна поставити свічки безкоштовно,а можете кинути в скриньку якесь одне євро….

Як на мене цей храм неодміно варто відвідати, якщо ви будете у місті Кальярі, до нього досить легко добратися з будь-якого кінця міста, адже район Бонарія знаходиться  неподалік VIA ROMA куди їздять практично усі місцеві автобуси.

Текст: Ігор Дмитрук

Фото: Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.