Церква Мадонна ді Бонарія у місті Кальярі

Церква Мадонна ді Бонарія у місті Кальярі

Гуляючи у районі Бонарія в місті Кальярі ми з дружиною та  моєю мамою натрапили на величну та дуже помітну, а головне помпезну на вигляд католицьку церкву,  яка вся покрита мрамором і дорогоцінними матеріалами.

img-1

Храм Мадонна ді Бонарія є одним із головних туристичних архітектурних пам’яток міста Кальярі. Даний храм важко не помітити, оскільки коли ви підійметеся на будь-яку височину міста, чи на самі більші вершини: Бастіон міста чи фортецю Сан Мігеле, ви побачите цей прекрасний католицький храм.

img-2

Сам храм за своїм архітектурним стилем є готично-каталонським , адже  каталонські правителі довгий час правили островом Сардинія, і чимало історичних та архітектурних пам’яток  міста збудовані саме в час правління іспанських (арагонських, каталонських) династій, і зараз на острові є комуни, де проживає велика чисельність  етнічних вихідців з іспанської Каталонії.

img-3
                                         Свята Мадонна Ді Бонарія

Надзичайно  цікавим фактом є те, що церковна католицька архітектура на острові Сардинія  є різною за своїм стилем , не так як наприклад в Австрії, де більшість католицьких храмів збудовані в готичному або неоготичному стилі, тут на острові є готика, зокрема “каталонська готика”, новітні футиристичні стилі.

Храм Мадонна ді Бонарія був збудований у XIV столітті, але сучасний вигляд храм отримав після кардинальної реставрації та добудови в середині ХІХ століття.

img-4

Коли ви підніметеся до храму і обернетеся  в протилежну  сторону ви побачите прекрасне тірренське море і багато  кораблів. У мене на мить склалося враження ніби цей прекрасний храм  зустрічає моряків з моря, а можливо колись так і було….

img-5

Заходячи в середину ми були вражені помпезністю та багатством цієї церкви, атмосфера ніби ти  десь Базиліці у Ватикані чи в прекрасному паризькому Нотр Дам де Парі. Просто вражаючі  розписи, величні скульптури святих та портрети уже святих  римських пап, і  тихенько сидять моляться італійські бабусі та дідусі. Акустика храму чудесна, коли проходить меса таке враження, що ти отримуєш екстаз від чудового співу та  органної музики.

img-6

Абсолютно кожен бажаючий може поставити свічку за своє здоров’я чи за свої рідних. Якщо у вас немає грошей можна поставити свічки безкоштовно,а можете кинути в скриньку якесь одне євро….

Як на мене цей храм неодміно варто відвідати, якщо ви будете у місті Кальярі, до нього досить легко добратися з будь-якого кінця міста, адже район Бонарія знаходиться  неподалік VIA ROMA куди їздять практично усі місцеві автобуси.

Текст: Ігор Дмитрук

Фото: Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.