Статуя Свободи – символ вільності та дружби

Статуя Свободи – символ вільності, дружби та демократії, що розташований на острові Свободи у східній частині США y Верхній Затоці Нью-Йорка. Цей вражаючий пам’ятник став найбільш визнаним символом Сполучених Штатів Америки.

Історія Статуї Свободи налічує понад століття. Ідея створення такого пам’ятника з’явилася в 1865 році, коли французький політик та інтелектуал Едуард де Лабулє вперше висловив ідею створення пам’ятника для відзначення століття незалежності Сполучених Штатів Америки та укріплення дружби між Францією та США. Ця велична неокласична скульптура римської богині, яка стоїть із факелом у правій руці­­, а ліворуч — табличка з датою проголошення незалежності Америки. У 1881 році Хант був обраний Американським комітетом Франко-американського союзу на посаду головного архітектора з проектування та будівництва постаменту, на якому стоятиме культова 151-футова скульптура Фредеріка Огюста Бартольді та Гюстава Ейфеля з міді та сталі. Вона стояла на вершині гранітного постаменту Ханта, для якого він використав невибагливі грецькі доричні колони, щоб не відволікати увагу від величі самої Свободи, споруда стояла трохи більше ніж на 300 футів.

Протягом своєї кар’єри Хант працював над проектами кількох меморіальних пам’ятників, причому Статуя Свободи була його найпрестижнішим замовленням. Будівництво фундаменту постаменту було завершено в травні 1884 року, а потім, частина за частиною, з основи були побудовані додаткові елементи постаменту. Однак цей проект не обійшовся без проблем. Поки тривала кампанія зі збору коштів на спорудження постаменту, до осені 1884 року у комітету закінчилися гроші. Новинний магнат Джозеф Пулітцер втрутився та розпочав рекламну кампанію через свою газету «New York World», і протягом наступних кількох місяців було зібрано решту 100 000 доларів, що дозволило Ханту відновити роботу в травні 1885 року. Завдяки своїй участі в цьому символічному проекті, Хант зміг створити щось, що об’єднало дві країни, які об’єдналися, щоб сформувати його мистецьке бачення.

Статую відкрито для загального перегляду 28 жовтня 1886 року під час Великого відкриття, що відбулося під час відзначення 100-річчя Декларації незалежності США. Відтоді вона стала не лише символом міста Нью-Йорк, але й всієї країни, який є об’єктом пишних екскурсій та одним із найбільш популярних туристичних атракціонів світу.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.