Стамбул – місто двох частин світу

Стамбул – унікальне місто за своїм географічним положенням. Воно одночасно розташований і в Європі і в Азії і розділяється чудесною протокою Босфор, краса  її просто неймовірна. Вона є водною артерією цього величного і могутнього міста, який розділяє західну і східну цивілізацію, об’єднує в собі безліч культур. Через протоку побудовані два мости, південний (Перший Босфорський) і північний (Міст Султана Мехмеда).

Кожен з них був побудований до важливої ​​події. За обома мостами необхідно поспостерігати в темряві, коли запалюється барвиста підсвічування і створюється атмосфера романтики. Стамбул і Босфор розділити неможливо, вони єдине ціле, це як половинки одного серця, які не зможуть існувати одне без одного.

Крім мостів європейського і азіатського берега з’єднує між собою залізничний тунель Мармарай, який був прокладений на глибині 600м під Босфором. Будівництво даного тунелю значно знизило щоденну навантаження транспорту на мости через протоку.

Стамбул місто неймовірних контрастів, він справжній, в ньому немає фальші. Це місто щирості і добродушних людей.

Буває приїжджаєш в якесь місто, а воно прямо поглинає тебе повністю, хочеться дихати на повні груди і здається ніби живеш тут уже досить давно. Так і в Стамбулі – бірюзові обійми Босфору, теплий бриз, запахи свіжоспійманої риби, аромати вуличної їжі, неймовірна кількість східних солодощів, квітучі рожеві каштани і усміхнені мешканці міста.

У будь-якому районі Стамбулу можна зустріти велике кількість історичних пам’яток. Османські і візантійські історичні об’єкти, архітектурні шедеври і сучасні колоритні моменти.

Одним з головних історичних будівель в Стамбулі є собор святої Софії. Потужне найдавніше будова, прекрасний християнський собор.

На сьогоднішній день Стамбул перетворився на важливий центр сучасного мистецтва. У великих галереях сучасного мистецтва можна зустріти унікальні предмети культури. Музей сучасного мистецтва наповнений неповторною колекцією чудових експонатів.

Стамбульський колорит аж закликає до душевних роздумів, навіває спокій, умиротворення. Посидіти на березі Босфору, а краще проплисти по ньому і побачити весь сьогоднішній Стамбул з його історичними та сучасними будівлями, різкими контрастами, і то як органічно все це між собою поєднується. З одного боку протоки місто горить різноманітними яскравими фарбами, з іншого видно мінарети і мечеті.

Неймовірне місто з неповторною атмосферою, багатою історичною спадщиною все це Стамбул. Описати почуття, які він викликає просто неможливо, його потрібно відвідати. Це місто западає в серце і залишається там назавжди.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.