Сицилія – пам’ятки, відпочинок, історія, культура, традиції

Сицилія, яка входить до складу Італії, є настільки норовливою ​​і великою що іноді можна забути де ти знаходишся на острові чи на материку. Дихання оточуючих її морів практично непомітно. Острів оспівувався ще німецьким письменником Гете. Він же називав Сицилію житницею Італії, що по праву вірно, так як до сих пір острів вважається аграрним куточком країни.

За всю історію цього острова багато народів намагалися встановити свої порядки. Одними з перших на острові утворилися колонії греків, багата культурне середовище яких породила багато легенд і міфів. Але не тільки греки освоювали ці землі. Це були римляни, німецькі племена і жителі північної Африки. Це все залишило слід в місцевих пам’ятках архітектури та їх стилі будівництва. Здавалося, що ці землі були центром світу, тому залучали так багато уваги. Не оминуло стороною і французи.

На якийсь проміжок часу французький король Карл I Анжуйський заволодів цим островом, але в 1282 році спалахнуло антифранцузьке повстання. Перемога була за італійцями, в ході якого з’явилося гасло «Morte Alla Francia, Italia Anela», що в перекладі означало «Смерть Франції, зітхни, Італія». Цей вислів звучало скорочено як «M.A.F.I.A.». З цією подією і пов’язують появу поняття «сицилійська мафія».

У сицілійців не прийнято було вживати слово мафія, вони швидше казали  «братська рука» або «шановне товариство». Деякі, якщо не багато, до сих пір бояться, хоча з цим, як вважається в Італії, покінчено. Багато будинків і землі, що належали мафіозним структурам, були віддані під державні установи. А на сільськогосподарських угіддях, які  колись належали мафіозним структурам тепер вирощується зерно, з якого роблять особливий сорт макаронів «Антимафія». Виручені кошти надходять до фонду допомоги постраждалих від мафії.

Центром туризму на Сицилії є вулкан Етна, над яким досі піднімаються клуби диму, але це не лякає мандрівників, більш того, тут гірськолижний курорт. Дістатися до сніжної шапки Етни можна на фунікулері, приміським автобусом з Катанії. На Етні перебуває дві лижних станції з відмінним видом на море. Примітно, сніг лежить тут поверх застиглої лави, що додає більшої гостроти відчуттів.

Не варто забувати відвідати Еолійські острови вулканічного походження, на одному з яких відбуваються мініатюрні виверження щогодини.

Якщо ви перебуваєте в місті Палермо, який знаходиться також на Сицилії, не забудьте відвідати «музей мертвих». Тут представлені мумії, кількість яких зашкалює майже за вісім тисяч. Для шанувальників творів Пьюзо Кополли «Хрещений батько» може стати цікавим місто Карлеоне і його Музей мафії, де представлені експонати, що підтверджують реальну протидію держави злочинним кланам.

Але не тільки цим багата Сицилія. Тут багато пляжів, інших провінційних містечок, в яких завжди  зустрінеш щось нове. Кожен на Сицилії може знайти своє, яке може змінюватися з кожним разом на щось інше, тому що Сицилія – ​​острів таємниць і відкриттів.

DODIK

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.