Румунська православна церква займає восьму позицію в диптиху.
У 1865 році отримала автокефалію. Митрополії, які розташовувалися на території Австро-Угорської імперії увійшли до складу румунської церкви. Главою румунської православної церкви є патріарх Блаженніший Даниїл.
Резиденція патріарха розміщена в місті Бухарест.
Церкві підконтрольні наступні керівні органи – синод (скликається тільки раз в рік) до складу якого входять правлячі архиєреї та постійний синод очолений румунськими митрополитами. В наявності церкви є тринадцять єпархіальних управлінь, об’єднані п’ятьма митрополіями. 87% населення віруючих складають румуни. За приблизними підрахунками їхня чисельність становить 23 мільйони осіб.
У повному розпорядженні церкви перебувають близько 8000 храмів, 133 монастирі, Бухарестський та Сібіуський богословські інститути, 6 духовних навчальних закладів, майстерні з виготовлення церковної утварі. Відбуваються богослужіння переважно за григоріанським календарем. Єдиним друкованим органом виступає журнал, який називається «Румунська православна церква».
Крім того патріарша юрисдикція поширюється на румунів, які за звичай мешкають в Західній Європі, Австралії, овій Зеландії, у Північній та Південній Америці, і що дуже цікаво, в прямій залежності Румунської православної церкви перебуває православна церква у Франції, яка до речі має статус автономної єпископії. Має вона свої управління як у Болгарії так і в Ізраїлі. На території сучасної Румунії можна зустріти старостильну церкву, яку очолю Митрополит Власій.
Богдан Стрикалюк