Російські мусульмани пропонують визнати віровчення ваххабітів «екстреміською ідеологією»

Голова Духовного управління мусульман Татарстану Каміль Самигулін під час чергового засідання роботи Міжрелігійної ради Росії закликав лідерів церков та релігійних організацій переглянути положення щодо діяльності ваххабітського руху. Як зазначає інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія», Самигулін у вівторок 27 березня 2018 року під час зустрічі релігійних лідерів у російській столиці запропонував звернутись до органів державної влади із визнанням ваххабітів екстремістською організацією, діяльність якої має потрапити під заборону на російській території.

На думку ісламського лідера Татарстану, ваххабізм є людиноненависницькою ідеологією, що пропонує своїм адептам фанатичну модель поведінки, закликає до нетерпимості щодо інших віросповідань, проповідує насилля і сприяє еволюційному різноманіттю терористичних актів.

У Росії, і в Татарстані зокрема, ваххабіти презентують різноманітні структуровані організації, що діють різнопланово, тактично вербуючи неофітів у різноманітний спосіб.

До того ж, Каміль Самигулін переконує, що визначена експертна комісія здатна надати об’єктивну оцінку усім деструктивним елементам ваххабістської діяльності, оскільки, як зазначає «Інтерфакс», російське правосуддя спроможне заборонити організацію, а не ідеологію.

Результатом усіх потенційних правових механізмів заборони ваххабістських ідеологічних концепцій стане «скороченням припливу людей до терористичного підпілля», зауважує голова мусульман Татарстану з посиланням на «Інтерфакс. Релігія».

Нагадаємо, що ваххабізм – ультраконсервативний, радикальний політико-релігійний рух, що виник у XVIII ст. в сунітському середовищі і названий в честь шейха Мухаммада ібн Абд аль-Ваххаба ат-Таміму. Типово, що даним терміном найчастіше оперують опоненти, оскільки самі ж ваххабіти називають себе «салафітами» або просто мусульманами. Адепти ваххабізму пропагують скрупульозне беззаперечне слідування морально-етичним постулатам, релігійну ретроспекцію, повернувшись тільки до раннього ісламу. Незважаючи на радикальність ваххабістських ідей, дана концепція є державною ідеологією Саудівської Аравії.

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.