Релігія середньовічної Японії

Протягом усього середньовіччя Японія продовжувала змішувати буддизм і синтоїзм із традиційними віруваннями. Нові форми дзен-буддизму були запроваджені з Китаю: секта Джодо (Чиста земля), заснована бл. 1175 р. н. е. священиком Хоненом (1133-1212 рр. н. е.) і сектою Джодо Шин (Справжня чиста земля), заснованою в 1224 р. н. е. Сінраном (1173-1263 рр. н. е.), учнем Хонена. Обидві секти спрощували релігію та підкреслювали, що просвітлення та просування на небо відкриті для всіх незалежно від соціального статусу. Найважливішим монастирем дзен був Кенчо-дзі в Камакурі, побудований у 1253 році нашої ери.

Принципи дзен суворості та стриманості стали дуже популярними у самураїв. Іншою популярною буддистською сектою був Нітірен, заснований однойменним монахом (1222-1282 рр. н. е.), який наголошував на важливості оспівування священного тексту Сутри Лотоса. Буддистські монастирі були важливими постачальниками освіти для всіх класів, і багато приймали школи художників усіх мастей.

У 1543 році нашої ери відбувся перший європейський контакт із Японією, коли троє португальських торговців зазнали корабельної аварії. З європейцями та тими, хто пішов за ними, прийшли дві нові ідеї: якісна вогнепальна зброя та християнство. Нову релігію заохочував Ода Нобунага, оскільки вона кидала виклик владі буддистських монастирів і сприяла зовнішній торгівлі, але християни переслідувалися його наступником Тойотомі Хідейосі, найбільш ганебно відомим в епізоді 1597 р. н. е., коли 26 християн було розіп’ято в Нагасакі. Християнські місіонери були ще одним важливим постачальником освіти, засновуючи загальноосвітні школи всюди, де вони оселилися.

Релігія в середньовічній Японії була динамічною та різноманітною сферою життя. Вона відображала глибокі культурні, соціальні та політичні зміни в той час, і в той же час відігравала важливу роль у формуванні ідентичності та співвідношенні людини з природою та духовним світом. Ці релігійні традиції і далі мають вплив на сучасне суспільство Японії, що свідчить про їхню непересічену спроможність адаптуватися та виживати протягом століть.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.