Притча дослід

В лабораторії проводили експеримент. В один горщик посадили лілею, в інший – лаванду. Першого дня лаборант лілії сказав:

– Ти найпрекрасніша квітка, яка тільки є в світі. Тебе вибрала сама Діва Марія, а значить ти є обрана серед інших.

Потім обернувся до лаванди і грізно промовив:

– Фу, а ти вонюча! Весь заклад тобою тхне. Як можна бути такою огидною?! Подивись на себе, хіба ти квітка? От лілея, троянда, ромашка, оце квіти! А ти гидотна зі страшним стеблом і кількома маленькими квіточками.

Наступного ранку працівник знову заговорив із підопічними:

– Моя гарнесенька лілея, яка ти ніжно – біла! Які маєш бархатні пелюстки. Як я люблю тебе! Рости.

– А ти коли вже зів’янеш нарешті? – крикнула лаванді, – ти ж всім нам огидна. Фу, аж поливати тебе не хочеться.

За тиждень часу такого спілкування із квітами відбулися зміни. У журналі дослідів занотували наступні дані: «У понеділок, 3 жовтня, у два однакові горщики ми посадили абсолютно здорові квіти: лілію і лаванду. Грунт, полив, температура приміщення, світло, догляд все відповідало стандартам вирощування рослин. Обидві культури отримали однаковісінький догляд. Окрім одного нюансу… Протягом семи днів, щоранку і щовечора ми приходили до лілеї з любов’ю, якій говорили красиві й добрі слова. Лаванді ми грубіянили, обзивали, лаяли. Лілея дуже швидко розрослася і стала ще більш красивою. Натомість лаванда, почала марніти, чахнути і занепадати: листя пожовтіло, стебла зсохлися, пелюстки обсипались. Висновок: всі слова, що були сказані в їхній бік, рослини зрозуміли. І лаванду це привело до загибелі».

Усе потребує любові: люди, тварини і, навіть, рослини. Пам’ятайте, любов – це сам Бог! Світ, у якому панує диявол, повний ненависті, похмурості, жорстокості, лайки, болі і страху. Живіть у Божій любові. Роздавайте її всім, хто вас оточує навколо. Любов сильніша, ніж ненависть!

 © Юлія Головчин «Притчі»

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.