Фільм «Примарна нитка» (Phantom Thread) 2017

«Примарна нитка» (Phantom Thread) – це фільм Пола Томаса Андерсона про відомого модельєра Рейнольдса Вудкока, який одержимий своїм майстерним пошиттям одягу. Його впорядковане життя змінюється, коли він приводить в дім жінку Альму. Кіно стало обговорюваним до прем’єри, адже це була остання акторська робота легендарного актора Деніела Дей-Льюїса.

Фільм не всім сподобається. Історія розповідається плавно, споглядально, повільно. Режисер Пол Томас Андерсон не тільки зняв художню стрічку, але й написав сценарій до неї, здійснив операторську роботу і був одним з продюсерів «Прозорої нитки». Кіно про сукні не направлене цілком на жіночу аудиторію. Пошиття одягу для модельєра– це справа цілого життя, смисл його існування.

Деніел Дей-Льюїс зіграв головного героя Рейнольдса Вудкока в фільмі «Прозора нитка». Легендарний актор відомий своїми неперевершеними ролями: паралізованого Крісті Брауна в «Моя ліва нога» (1989) Джима Шерідана, м’ясника Білла в «Бандах Нью-Йорка» Мартіна Скорсезе, Авраама Лінкольна в «Лінкольні» (2012) Стівена Спілберга. Одне з його кращих акторських перевтілень – це підприємець Деніел Плейвью в чудовому кіно «Нафта» Пола Томаса Андерсона.

Життя Рейнольдса Вудкока дуже впорядковане, цілком присвячене роботі над одягом. Доглядає за холостяком рідна сестра Сіріл Вудкок, яку зіграла Леслі Менвілл. Знайому модельєра Альма прекрасно втілила на екрані молода актриса Вікі Кріпс. Жінка стала музою, коханою генія моди. Вона додала нового бачення життю Рейнольдса Вудкока.

Про «Прозору нитку» важко писати, її треба дивитися. Фільм демонструє чудову акторську гру, хорошу операторську роботу, гармонійну музику. Почуття головних героїв проявляються в боротьбі за своє сприйняття світу і коханої людини. Уважно переглядаючи кінострічку, можна помітити не тільки  детальний існування Вудкока, але зрозуміти його психологічні мотиви.

Модельєр цілком віддається справі шиття одягу, але його незалежність є маскою. Образ матері переслідує головного персонажа, його сестра виконує роль мами в теперішньому, а кохана Альма спочатку здається слухняною дочки, згодом перемінюється в матір, яка направляє модельєра в житті. Режисер зняв хороше, довге кіно про своєрідні стосунки, талановитість, силу почуттів, але не всі оцінять майстерність проробленої Полом Томасом Андерсоном роботи над  «Прозорою ниткою».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.