Президент Таджикистану Емомалі Рахмон спільно з казахстанською стороною обговорять запобігання релігійного екстремізму

У казахській столиці структура Міністерства у справах релігій і громадянського суспільства Казахстану і Комітет у справах релігій спільними зусиллями з урядом Таджикистану підписали меморандум про політичну співпрацю. Як зазначає офіційний портал у розділі прес-служби казахстанського міністерства, одним із приводів підписання документу в середу в Астані пов’язаний з візитом в державу президента республіки Таджикистан Емомалі Рахмона.

За інформацією інформагентства «Інтерфакс. Релігія», текст меморандуму передбачає комунікативний досвід сторін в області координації політичного курсу у релігійній сфері, зокрема що стосується актуальної проблеми запобігання релігійної девіантної поведінки, зокрема екстремістської діяльності. Для реалізації даного задуму таджицька сторона спільно з Казахстаном організовуватимуть низку зустрічей, а також духовно-просвітницькі заходи з духовними лідерами різноманітних конфесій, науковими колами. З метою попередження релігійного екстремізму та запобігання релігійно-фанатичних моделей поведінки, сторони планують сприяти розвитку науково-дослідницьких релігієзнавчих, соціологічних, політичних товариств заради проведення спільних досліджень та наукових конференцій.

Текст документу зазначає , що сторони здійснюють співробітництво в сфері релігії в рамках національних законодавств своїх держав не порушуючи правові основи.

Слід також зауважити, що у середу 14 березня 2018 року, підписанти угоди в Астані керівники казахстанського і таджицького відомств – Нурлан Єрмекбаєв і Давлотзада Сулаймон  обговорили проблему  двосторонньої дипломатичної взаємодії.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.